Apple začalo svoj posledný event predstavením nových inteligentných hodiniek Apple Watch Series 9 (viac sa o nich dočítate tu) a Apple Watch Ultra 2 (viac sa o nich dočítate tu), ktoré dostali niekoľko technických vychytávok. Tou najväčšou bol príchod modernejšieho, rýchlejšieho a hlavne úspornejšieho procesora S9, vďaka ktorému funguje aj špeciálne gesto Double Tap. Čo však výdrž batérie?

Nebudeme si klamať, práve toto je snáď jediná oblasť, v ktorej súčasné modely Apple Watch zaostávajú. Zatiaľ čo konkurencia ponúka vo svojich zariadeniach pokojne aj týždeň na jedno nabitie, Apple Watch sa od svojho predstavenia spoliehajú len na jednu hodnotu, a to 18 hodín na jedno nabitie. A aj keď to Apple malo šancu počas tohto roka aspoň trochu zmeniť, firma to neurobila a zostala pri starých hodnotách.

V praxi to teda znamená, že základné Apple Watch Series 9 ponúknu opäť iba 18 hodín na jedno nabitie v štandardnom režime používania. Apple však ešte minulý rok prišlo s „extrémne úsporným módom„, v ktorom to môže byť až 36 hodín na jedno nabitie.

Stále je to, ale v porovnaní s konkurenciou žalostne málo a aj keď majú Apple Watch podporu rýchleho nabíjania, samotný problém s nedostatočnou výdržou to celkom nerieši.

Apple Watch Ultra 2 si mierne polepšili, no nečakajte zázraky 

Apple Watch Ultra 2
Zdroj: Apple

O niečo lepšie sú na tom Apple Watch Ultra 2. generácie, ktoré majú väčší akumulátor a ponúkajú štandardne 36 hodín na jedno nabitie. V extrémne úspornom režime je to potom výrazne viac, až 72 hodín a pozorné oko si všimne, že tu došlo k zlepšeniu oproti Apple Watch Ultra prvej generácie, ktoré dosahovali „len“ 60 hodín.

Každopádne to, ale prakticky nič nemení na veci, že výdrž batérie zostáva tá najslabšia stránka inteligentných hodiniek Apple Watch a technologický gigant by s tým mohol už niečo urobiť. Nikto ho však do toho nedonúti, kým sa jeho hodinky budú predávať tak dobre, ako doteraz.

Je to trochu výsmech do tváre zákazníkom, ale nedá sa s tým nič robiť. Možno teda vytúžené vylepšenie v podobe dlhšej výdrže batérie príde niekedy o rok. Nechajme sa prekvapiť.

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nových smartfónov z dielne Apple, určite si nenechajte ujsť naše články, v ktorých sme zhrnuli všetky zásadné novinky modelového radu iPhone 15.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Amazfit T-Rex Ultra kúpite výrazne lacnejšie, ako Apple Watch Ultra. Čo ponúkajú?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -