Muž, ktorý chcel zabehnúť UK Marathon ďakuje Applu. Podľa jeho slov by ho zrejme maratón zabil. Našťastie ho však hodinky informovali o problémoch včas. Apple Watch a EKG zachránili život 30 ročnému bežcovi, ktorý si myslel, že je absolútne zdravý.

Apple Watch a EKG zachránili život 30 ročnému bežcovi, nie však priamo

Občas sa stretneme s prípadom, kedy hodinky Apple Watch niekomu zachránia život. Je jedno či za záchranou stoja zdravotné funkcie zariadenia alebo len možnosť jednoduchého privolania pomoci. Pokiaľ niekomu pomôžu, ráta sa to.

Presne tak je tomu aj v tomto prípade, kedy 30 ročný Phil Harrison pripravoval svoje telo na náročný beh. Maratón vo Veľkej Británií je jeden z najznámejších na svete a zabehnúť ho nie je žiadna hračka. Preto treba trénovať po celý rok aby si človek na túto výzvu trúfol. Phil tak robil, spoločnosť mu robili Apple Watch Series 4 s funkciou EKG.

“Ďakujem Apple”

Povedal bežec po tom ako mu jeho hodinky pomohli. Hoci vedel, že v minulosti mal určite zdravotné problémy, teraz bol presvedčený, že jeho stav je absolútne v poriadku a momentálne je v najlepšej forme. Nebol. Začiatkom apríla mu ale začalo silnejšie bušiť srdce. Našťastie mal nové Apple Watch a tie ho okamžite odkázali na to aby navštívil doktora. Detekovali mu fibrilácie v predsieni.

Apple Watch a EKG zachránili život 30 ročnému bežcovi. Pripravoval sa na UK Marathon. - svetapple.sk
Apple Watch a EKG zachránili život 30 ročnému bežcovi. Pripravoval sa na UK Marathon. – svetapple.sk

Podstúpi operáciu

Harrison informoval aj o tom, že teraz v júli podstúpi operáciu otvorenej srdcovej chlopne. Jeho problémy boli teda veľmi vážne. Pokiaľ by sa pustil do maratónu, podľa doktorov by to mohlo mať fatálne následky. Dokonca by takéto následky mohli prísť už počas náročných príprav.

“Urobil by som všetko pre to, aby som mohol bežať maratón, ktorý by ma pravdepodobne zabil.”

Dnes si samozrejme Harrison svoju účasť na maratóne rozmyslel. Ďakuje doktorom, ktorý mu pomohli a diagnostikovali problém, ktorý ho mohol kedykoľvek ohroziť.

Ďakuje aj spoločnosti Apple a už stihol odoslať aj špeciálne ďakovné e-maily Timovi Cookovi a Craigovi Federighimu. Na záver dodáme, že hodinky upozornili svojho majiteľa len týždeň po tom ako bolo EKG oficiálne spustené vo Veľkej Británii. Tak či onak, Apple Watch a EKG zachránili život 30 ročnému bežcovi. A to je dôležité.

Apple Watch a EKG zachránili život 30 ročnému bežcovi. Pripravoval sa na UK Marathon. - svetapple.sk
EKG zachraňuje životy. Nebol to prvý prípad- svetapple.sk

zdroj: idropnews

ZDROJidropnews
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here