Spoločnosť Apple neustále inovuje svoje zariadenia o nové technológie, ktoré zjednodušia používateľom ich každodenný život a zároveň im umožnia lepšie dozerať na celkový zdravotný stav.

V súčasnosti majú Apple Watch množstvo rôznych senzorov, ktoré sledujú hlavne činnosť srdca. Je pravdepodobné, že model Series 7 ich obohatí o ďalšie schopnosti.

Dnes sa ale na internete objavila správa od známeho analytika Ming-Chi Kua (presnosť 76,6 %) ktorý tvrdí, že Apple Watch Series 8 budú v roku 2022 schopné zmerať telesnú teplotu používateľa.

Funkcia merania telesnej teploty v Apple Watch Series 8 môže byť veľmi nápomocná 

WatchMajitelia tak získajú jednu z najzákladnejších informácií, ktorá dokáže byť užitočná v mnohých situáciách. Šepká sa, že by mohla pomôcť dokonca aj v detekovaní ochorenia COVID-19. Ako ale dopĺňa Rolfe Winkler z The Wall Street Journal, sledovanie telesnej teploty môžu zúžitkovať aj ženy pri plánovaní tehotenstva.

Prečítajte si tiež  Apple logo - vývoj a história. Prečítajte si všetko, čo potrebujete vedieť.

V súčasnosti ešte nemáme informácie o tom, ako bude samotný senzor fungovať. Vzhľadom ale na rozšírené technologické poznatky v tomto smere sme presvedčení, že jeho implementácia do budúcich Apple Watch Series 8 nebude robiť technikom príliš veľký problém.

Kuo na záver správy dopĺňa, že okrem hodiniek budú zdravotnými senzormi vybavené aj slúchadlá AirPods. Informácia však žiaľ nebola bližšie špecifikovaná.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -