Kedysi malo Apple problém svoje Apple Watch predávať, dnes ich evidentne nestíha vyrábať. Tieto inteligentné hodinky sa počas 6 rokov od ich pôvodného predstavenia etablovali na trhu do takej miery, že ho kompletne celý ovládli. Počas Q1 2020 predstavovali približne 55% všetkých predajov wearable zariadení!

Apple Watch dominujú trhu

Apple dosahuje v tejto oblasti najrôznejšie rekordy prakticky neustále. To, čo sa podarilo začiatkom roka 2020 ,nemá obdobu. Počas Q1 dokázalo zákazníkom odoslať až 7,6 milióna kusov zariadení, čím stanovilo nový rekord. Len tak pre predstavu, napriek pandémii je to o 1,4 milióna zariadení viac ako v rovnakom období 2019! Dokopy sa bavíme o 23%, medziročnom náraste predajov. Týmto výsledkami si spoločnosť Apple udržala 1. miesto a dnes disponuje približne 55% podielom na trhu.

Dokopy sa na celom svete podarilo predať 13,7 milióna kusov wearable zariadení, pričom v predchádzajúcom štvrťoku to bolo „len“ 11,4 milióna kusov. Popularita evidentne rastie, nakoľko sa záujem zvýšil o 20%.

Na druhom mieste sa nachádza Samsung, ktorý predal 1,9 milióna jednotiek. Na Apple síce nemá, no tiež si mierne polepšil, nakoľko medziročný nárast predstavuje asi 200 000 kusov. Aj keď sú to pre juhokórejského giganta pozitívne čísla, v skutočnosti jeho dominancia na trhu klesla o 1%.

Postaral sa o to Garmin, ktorý na treťom mieste predal 1,1 milióna inteligentných hodiniek a náramkov, oproti 800 000 počas Q1 v 2019. Medziročný nárast v spoločnosti rátajú na úrovni 38%, pričom celkový podiel na trhu predstavuje 8%.

Napriek týmto pozitívam je zlou správou pre výrobcov predpoveď Strategy Analytics, ktorá očakáva výrazné spomalenie nárastu predajov počas Q2 2020. Opätovne sa má naštartovať až v druhej polovici 2020, kedy budú ľudia vyhľadávať zdravotné funkcie. Nechajme sa prekvapiť…

Apple vydalo watchOS 6.2.1 pre hodinky Apple Watch!
Apple Watch dominujú trhu. Majú najväčší podiel spomedzi všetkej konkurencie!
Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra kúpite sú v zľave za super cenu. Oslovia vás špičkové funkcie aj extrémna odolnosť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.