Hoci sa o tomto produkte nehovorí až tak veľa, inžinieri na ňom pracujú a tento rok bude určite predstavený. Ďalšia generácia inteligentných hodiniek od Apple prinesie zaujímavé novinky, ktoré teraz odhalil leaker Nikias Molina. Pokiaľ sa jeho zdroje nemýlia, Apple Watch Series 6 prinesú lepšiu výdrž batérie, sledovanie spánku a mnoho iného…

Apple Watch Series 6 budú opäť zdokonalené…

Jablková spoločnosť minulý rok predstavila Apple Watch Series 5, ktoré nemali okrem always-on displeja a kompasu prakticky žiadne ďalšie vylepšenie. To sa však zmení s príchodom ich nástupcu, ktorý by mohol disponovať oveľa zaujímavejšími funkciami a technológiami. Začať by sme mohli prepracovanými možnosťami v oblasti sledovania spánku. Táto téma sa v poslednej dobe dostáva do popredia a používatelia sú nútení sťahovať aplikácie od vývojárov tretích strán, nakoľko Apple ešte stále neprišlo s vlastným, komplexným riešením.

To, čo ale možno zaujíma väčšinu ľudí oveľa viac je výdrž batérie. Pravdepodobne ide o najväčšiu prekážku v kúpe tohto produktu (aj keď si na dvojdňovú výdrž rýchlo zvyknete). Apple Watch Series 6 by mohli mať väčší akumulátor alebo menej náročný procesor s označením „S6“.

Medzi informáciami nebolo presne stanovené, o koľko sa výdrž zlepší. Ak by sme sa ale bavili o jednom dni, bolo by to úplne postačujúce. Vďaka tomu by bolo potrebné nabíjať hodinky raz za tri dni, čo nám príde absolútne v poriadku vzhľadom na technológie, kvalitný displej a mnohé iné faktory ovplyvňujúce výdrž…

Apple Watch prídu o digitálnu korunku. Nahradí ju Touch ID!
Apple Watch Series 6 koncept

Leaker Nikias Molina ďalej tvrdí, že jablková spoločnosť pridá do tohto produktu aj senzor na sledovanie okysličovania krvi a taktiež detektor na sledovanie mentálne zdravia používateľa. Momentálne nevieme, kedy Apple túto novinku predstaví, no vzhľadom na to, že sa možno posunie vydanie iPhonu 12/12 Pro, na ktoré bývajú Apple Watch naviazané, bavíme sa o mesiaci október. Nutné je tiež dodať, že neočakávame žiadne výrazné dizajnové zmeny. S nimi by mohla prísť až generácie Series 7.

Prečítajte si tiež  Apple hľadá manažéra pre kryptomeny
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.