Hodinky Apple Watch sú produktom, ktorý si väčšina majiteľov kupuje predovšetkým preto, lebo vyzerajú dobre, chcú byť štýloví a v neposlednom rade aj reálne využívajú ich širokú škálu funkcií. Ako ale asi vieš, táto škála funkcií neobsahuje všetko a navyše si ľudia radi upravujú svoje hodinky pomocou rôznych remienkov, ktoré už vyrába množstvo spoločností po celom svete. Ten najnovší ti vie zmerať hladinu alkoholu v krvi! 

Hladina alkoholu v krvi

Hladina alkoholu v krvi býva dosť veľký problém, predovšetkým po ťažkej noci, kedy potrebuješ náhle šoférovať ale nechceš, pretože si nie si úplne istý tým, či si na to spôsobilý. Vtedy by si si potreboval nejako overiť, či náhodou za najbližším rohom nenafúkaš. Existujú na to síce možnosti ako zakúpiť si samostatný tester, ale ten môže byť ešte drahší ako technológia, ktorú bude už v polovici tohto roka ponúkať spoločnosť BACtrack, s modelom Skyn.

Skyn je vlastne náramok na Apple Watch, ktorý má ale rozšírené funkcie a pomocou špeciálneho senzoru dokáže okamžite zistiť, či máš v sebe ešte zostatkový alkohol alebo si úplne čistý a môžeš šoférovať. Výhoda tohto náramku je v tom, že sleduje okamžite úplne všetko a na základe predošlých sledovaní dokáže zistiť aj to, kedy budeš triezvy natoľko, aby si už nenafúkal.

Rovnako ti vie aj vibráciami prezradiť, či si už neprekročil zdravú mieru. Možnosti ako nosiť tento náramok bude viac. Buď ho budeš nosiť vrámci inteligentných hodiniek Apple Watch a tieto dáta budú spracovávať priamo tvoje hodinky, alebo v prípade, že nevlastníš Apple Watch prípadne sa ti jeho dizajn k hodinkám príliš nehodí, budeš môcť zvoliť aj samostatný náramok. Ten bude spolupracovať s tvojim iPhonom. Cena tohto náramku ešte nie je známa, ale mala by sa pohybovať na úrovni okolo $99. Ak ale niekto rád popíja, prípadne si často odskočí na pivko a potrebuje informáciu o svojom stave vedieť hneď, je to super alternatíva. Čo na to hovoríš?

- Reklama -

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here