O tom, že Apple Watch zachraňujú ľudské životy na dennej báze snáď ani nemusíme diskutovať. Jedna z funkcií, ktorá si pripisuje tieto zásluhy je aj detekcia pádu. Tú môže používať ktokoľvek vo veku od 18 rokov vyššie. Ako ju ale nastaviť?

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Odpoveď je samozrejme veľmi jednoduchá a do postupu sa pustíme o kúsok nižšie. Ešte predtým, ako si však detekciu pádu nastavíte, by ste mali vedieť, že aj Apple Watch sú iba stroj a občas sa môžu pomýliť.

Privolanie falošného poplachu nie je žiadna sranda a preto treba veľmi zvážiť, či budete detekciu pádu používať permanentne alebo len počas tréningov.

A len tak mimochodom, ak máte viac ako 55 rokov, funkcia sa vám na hodinkách aktivuje automaticky. Pokiaľ by ste náhodou spadli a nereagovali na výzvy hodiniek, tie by po krátkom čase skúsili mobilizovať záchranné zložky.

Apple opisuje svoju technológiu nasledovne: 

„Ak Apple Watch SE, Apple Watch Series 4 alebo novšie zaznamenajú tvrdý pád, keď sú nasadené na ruke, zavibrujú, spustia alarm a zobrazia upozornenie. Stlačením digitálnej korunky, ťuknutím na položku Zavrieť v ľavom hornom rohu alebo ťuknutím na položku Som v poriadku môžete upozornenie zrušiť.“

Ako aktivovať detekciu pádu na Apple Watch?

Postup je veľmi jednoduchý a celé nastavovanie prebieha cez vstavanú aplikáciu Watch na vašom iPhone. Po jej otvorení sa riaďte nasledujúcimi krokmi:

  • V spodnej časti menu vyberte Moje hodinky.
  • Kliknite na pložku SOS.
  • Prepnite prepínač pre detekciu pádu do polohy Aktívne.
  • Pokiaľ máte menej ako 55 rokov, automaticky bude detekcia pádu aktívna len počas tréningov. Manuálne si ju však viete prepnúť na nepretržitú.
  • Hotovo.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -