Apple myslí aj na športovcov a akonáhle bol zahájený vývoj hodiniek Apple Watch, bolo nám asi všetkým úplne jasné, že to nebude len o čase, ale aj o rôznych senzoroch, ktoré nám budú počas dňa merať naše aktivity. Apple Watch takéto senzory prinášajú a okrem skvelého zariadenia, ktoré nám všetko ponúka priamo na ruke, dokáže sledovať našu chôdzu, beh atď. Apple ponúka už aj “tréningové Apple Watch” pre športovcov. Volajú sa Apple Watch Nike+ a my vieme, kedy sa dostanú do predaja.

Apple Watch Nike+

Tento rok sme na Keynote mohli sledovať okrem nových iPhonov 7 a 7 Plus aj nové hodinky Apple Watch Series 2. Po dizajnovej stránke sa zas toľko nezmenilo. Na prvý pohlaď vyzerajú hodinky úplne rovnako, ako minuloročný model, avšak všetko sa zmenilo vo vnútri. Procesor je podstatne rýchlejší a dokáže pracovať aj samostatne. Technicky sú hodinky vybavenejšie a okrem nových “vnútorností” ponúkajú napríklad aj omnoho lepšiu vodeodolnosť či lepší a jasnejší displej. Apple urobilo veľa, avšak vyzerá to v podstate rovnako, ako minulý rok.

Predsalen tu však máme aj nejaké výrazné vizuálne novinky. Jednou z nich sú keramické Apple Watch. Áno, čítaš správne. Aj takýto pomerne netradičný materiál sa dá použiť v spotrebnej elektronike a o to lepšie, že rovno pri hodinkách, ktoré sú náchylné na každodenné nárazy a škrabance. O tom si ale môžeš viac prečítať v našom článku, ktorý sme celý keramickým Apple Watch venovali. Dnes tu máme tiež zaujímavý produkt. Ide o Apple Watch Nike+. Technicky ide o klasické Apple Watch Sport Series 2, no na prvý pohľad vyzerajú odlišne vďaka exkluzívnemu náramku od Nike. Ten je ideálny práve na športovanie, pretože má v sebe veľa otvorov, čo znamená, že ak sa ti pri behaní dajme tomu potí ruka, nie je to tak nepríjemné ako by si mal klasický športový ťah.

Nikde - svetapple.sk

Apple Watch Nike+ majú okrem iného náramku aj novú aplikáciu Nike+ Run Club, ktorá je akoby stvorená práve pre bežcov. Pravdepodobne to je najobľúbenejší šport majiteľov takýchto hodiniek a tak je celkom logické, že sa z toho snažia všetci čo najlepšie vyťažiť. Nejde teda len o Apple, ktoré získalo Nike ale aj o Nike, ktoré sa dostalo k obrovskej spoločnosti. Len tak mimochodom, spolupráca medzi Apple a Nike nie je prvá, konkrétne s Nike+ sa to ťahá už veľmi dlhé roky. Doteraz to však celé mohlo fungovať jedine cez iPhone.

Predaj Apple Watch Nike+ začína už 28.10., avšak zatiaľ nevieme, či sa tieto hodinky dostanú aj k nám. Nateraz je istá iba susedná Česká republika. K dispozícií budú 4 modely v dvoch veľkostiach. Prídu klasické 38mm a 42mm verzie v bielej a čiernej farbe.

Nikde - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here