Príbehy o tom, ako inteligentné hodinky zachraňujú ľudské životy bývajú veľmi silné. Svoje o tom už niekoľko ľudí, o ktorých sme písali v roku 2020. Dnes sme sa dozvedeli o istej Rosemary Stiles. O jej príbehu informovala spravodajská stanica WHAS11. Prečítajte si ako jej hodinky zachránili život.

Apple Watch opäť zachránili ľudský život. Prečítajte si ako!

Rosemary požiadala o svoje hodinky Apple Watch Ježiška, ešte v roku 2018. O rok neskôr jej veľmi pravdepodobne zachránili život. Detekovali jej fibriláciu predsiení počas toho ako spala. Toto ochorenie srdca je veľmi nebezpečné a ak sa nezačne liečiť včas, môže mať fatálne následky.

Ako uvádza samotná autorka príbehu, tesne pred odhalením ochorenia cítila únavu a často krát zaspávala aj počas toho ako niekde sedela. Netušila ale, že sa v skutočnosti jedná o jasné príznaky tohto nebezpečného ochorenia (fibrilácie predsiení).

Jedného dňa z ničoho nič zaspala a zobudila sa až na to, keď jej hodinky oznámili, že má veľmi nepravidelný srdcový rytmus. Rosemary samozrejme okamžite vyhľadala lekársku pomoc. V nemocnici upozornenia z Apple Watch nebrali na ľahkú váhu a okamžite vykonali všetky potrebné vyšetrenia. Ako sa ukázalo, bol to absolútne správny a profesionálny prístup.

Vyšetrenia preukázali skutočne prítomnosť fibrilácie predsiení. Následne bola začatá okamžitá liečba, ktorá dala autorku príbehu dokopy. V tomto prípade sa možno Rosemary nenachádzala v priamom ohrození života, kto vie ale, ako by to dopadlo, keby na ruke nenosila darček z roku 2018.

EKG v Apple Watch vám môže skutočne zachrániť život. - svetpple.sk
Apple Watch opäť zachránili ľudský život. Prečítajte si ako! – svetapple.sk

Apple Watch vedia skoro odhaliť príznaky nebezpečných ochorení srdca, je to prevencia.

Pri používaní hodiniek Apple Watch v podstate nejde o to, aby vám priamo zachránili život. Keď je veľmi zle, zvyčajne to cítite aj sami a viete si privolať záchranku (aj keď niekedy, napríklad v prípade infarktu nie je možné).

Každopádne používanie zariadenia od Apple na zápästí dokáže do vášho života priniesť celkom slušnú prevenciu voči najrôznejších ochoreniam srdca, ktoré sú žiaľ v dnešnej dobe bežné a ľudia o nich nevedia, pretože nepoznajú typické symptómy.

Presne preto je dobré mať vždycky na pamäti, že Apple Watch sú síce stroj ale keď vás pred niečim varujú, netreba to brať na ľahkú váhu. Ak pôjdete následne k doktorovi a ten vám povie, že vám nič nie je, môžete byť iba radi, že naozaj nemali pravdu. Väčšinou ju ale majú. Je to teda v podstate taká prevencia…

Apple Watch opäť zachránili ľudský život. Prečítajte si ako!
Apple Watch opäť zachránili ľudský život. Prečítajte si ako! – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Pozrite sa ako vyzeral pôvodný prototyp Apple Watch s keramickým telom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.