Od začiatku roka to bolo hneď niekoľko prípadov, v ktorých Apple Watch zachraňovali život. Jedným z nich bola aj včasne objavená tachykardia (zrýchlený srdečný tep). Dnes tento problém hodinky odhalili znova. V ohrození bol youtuber Joel Telling.

Apple Watch zachránili život Youtuberovi

Ako sa ukazuje, Apple Watch zachraňujú stále viac a viac ľudských životov. Od začiatku roka 2020 to bolo už niekoľko medializovaných prípadov a dnes sa objavil ďalší. V centre pozornosti ostal YouTuber menom Joel Telling z kanálu 3D Printing Nerd. Nakoľko tu má viac ako 365 tisíc odberateľov, pokojne ho môžeme označiť za úspešného.

Joel nevykonával nijakú činnosť, ktorá by mu mala zvýšiť srdečný tep. Napriek tomu mu hodinky oznámili, že jeho frekvencia sa pohybovala na úrovni 120 tepov za minútu počas doby dlhšej ako 10 minút. Pokiaľ vám oznámia niečo také hodinky Apple Watch, mali by ste okamžite začať konať. Youtuber sa rozhodol, že pre istotu zájde na pohotovosť. Akonáhle tam dorazil a doktori urobili potrebné vyšetrenia, potvrdili obavy, ktoré mali aj hodinky. Joel mal tachykardiu.

Apple Watch zachránili život Youtuberovi. Apple má dobrú reklamu.
Apple Watch zachránili život Youtuberovi. Apple má dobrú reklamu. – svetapple.sk

Našťastie však pre majiteľa hodiniek, testy nepreukázali, že by šlo o dlhodobý problém. Podľa doktorov sa u youtubera neobjavila žiadna pľúcna embólia a ani nepravidelná srdcová aktivita. Všetko teda pravdepodobne zapríčinilo cestovanie, stres a dehydratácia z posledného obdobia.

Každopádne aj v takomto prípade bol Joel ohrozený na živote. Doktori mu preto zaviedli infúziu čoho následkom sa jeho srdce upokojilo a dostalo sa do normálu. V prípade, že by Joel nevyhľadal lekársku pomoc, mohlo by sa stať, že sa mu zastavý alebo zlyhá srdce, dostane mŕtvicu na čoho následky môže zomrieť. Podobné príznaky teda určite netreba podceňovať a treba k ním pristupovať maximálne vážne.

Čo je to tachykardia

V texte vyššie sme to už v podstate povedali. Toto ochorenie sa prejavuje tým, že sa vám počas pokojnej činnosti rapídne zvýšiť srdcová frekvencia (napríklad nad 120 tepov za minútu počas 10 minút). Podobný tep je samozrejme bežný v prípade, že cvičíte, fyzicky pracujete alebo robíte inú náročnú činnosť.

Určite by sa však nemal objavovať počas toho ako odpočívate. Pokiaľ vás teda hodinky na niečo podobné upozornia, mali by ste okamžite vyhľadať lekársku pomoc. Netvrdíme, že sa nemôžu mýliť ale vo veľa prípadoch majú pravdu. Váš život a zdravie je to najcennejšie čo máte, neriskujte…

Prečítajte si tiež  Space Impact Watch: Perfektná a nostalgická hra na Apple Watch, ktorú vytvoril Slovák
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.