Švajčiarske hodinky sú pojem. Napriek tomu ale doba praje viac moderným a inteligentným technológiám. Podľa najnovšej analýzy všetky predané švajčiarske hodinky (od viacerých výrobcov) sa v roku nechytali na predaje inteligentných hodiniek Apple Watch.

Apple Watch sa predávali lepšie ako švajčiarske hodinky!

O najnovší výskum sa postarala analytická spoločnosť Strategy Analytics. Tá podrobne sledovala predaje Apple Watch v roku 2019. Podľa výsledkov boli na veľmi vysokej úrovni.

Vyrovnať sa mali predajom popredných svetových značiek klasických hodiniek už na začiatku Q4 2019. Počas obdobia 12 mesiacov mal Cupertinsky gigant odoslať zhruba 30,7 milióna kusov hodiniek svojim zákazníkom. Je to až 36% medziročný nárast, nakoľko predaje v roku 2018 boli „len“ 22,5 milióna kusov.

Odhady však také priaznivé neboli pre švajčiarske hodinky všetkých značiek. Po celom svete sa malo predať vraj „iba“ 21,1 milióna kusov, čo predstavuje pokles o 13%. V roku 2018 predstavovali predaje 24,2 milióna kusov a v tom čase ešte hravo porážali inteligentné zariadenie z dielne spoločnosti Apple o 1,9 milióna kusov.

4 aplikácie pre Apple Watch na sledovanie spánku!
Apple Watch sa predávali lepšie ako švajčiarske hodinky!

Ľudia si hodinky obľubujú stále viac

Apple Watch sú veľmi populárne najmä v Severnej Amerike, západnej Európe a Ázii. Môžu za to skvelé funkcie, ktoré obsahujú. Výhodou je aj fakt, že v hodinkách nájdeme integrované výborné aplikácie a tiež majú lákavý a jednoduchý dizajn s veľkým a kvalitným displejom.

Apple Watch vedia stále osloviť predovšetkým mladšiu klientelu, ktorá si s obľubou sleduje svoju aktivitu na moderných zariadeniach. Starší používatelia nakupujú radšej pravé švajčiarske hodinky, čo je tiež celkom pochopiteľné.

Tu treba ešte dodať dôležitý fakt, ktorým je to, že Apple Watch boli a navždy aj budú len spotrebnou elektronikou. Čo sa teda týka straty hodnoty, sú na tom podstatne horšie ako väčšina modelov klasických hodiniek prémiovejších značiek. Na druhú stranu ale cena kvalitných hodiniek môže byť oproti tým od Apple pokojne aj štvornásobná (a vyššia).

Skutočná strata hodnoty je teda po nejakom čase veľmi diskutabilná. Do komentára nám napíšte, či preferujete viacej Apple Watch alebo klasické, poctivé hodinky. Za nás je to modernejšie riešenie.

Apple Watch sa predávali lepšie ako švajčiarske hodinky!
Apple Watch sa predávali lepšie ako švajčiarske hodinky!
Prečítajte si tiež  5 aplikácií, ktoré sú dnes zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.