Apple minulý rok nepredstavilo len Apple Watch Series 5 za cenu pohybujúcu sa medzi 400-500€ (základný hliníková verzia) Predstavilo ešte niečo, čo môže byť dôležitejšie pre spotrebiteľov. Žeby boli Apple Watch Series 3 ako ideálne inteligentné hodinky aj dnes? Za 229€ určite áno.

Apple Watch Series 3 ako ideálne inteligentné hodinky aj dnes? Za 229€ určite áno.

Hodinky Apple Watch Series 5 ponúkajú mnohé fantastické funkcie avšak dokopy nejde o žiadnu veľkú aktualizáciu v porovnaní s Apple Watch Series 4, ktoré prišli s novým dizajnom a celkovo boli „preplnené“ technológiou. Nevadí. Apple stále nechalo v predaji staršiu generáciu s označením Series 3.

Tá síce nemá vynovený dizajn a ani EKG avšak stále ide o viac ako použiteľný produkt, ktorý sa navyše cenovo blíži ku konkurenčným zariadeniam. No a hoci sa tieto staršie hodinky tvária veľmi nenápadne, v skutočnosti to môže byť celkom dobrý vstup do segmentu smartwatch. Všetko samozrejme za predpokladu, že chcete wearable zariadenie od Apple a nie od Fitbitu či napríklad Garminu.

Apple Watch si samé zmenili heslo. Následne ma totálne odstavili.

Apple znížilo cenu týchto Apple Watch na 199$. Na Slovensku sa dajú už dnes kúpiť za 229€ čo je veľmi podobná cena. Navyše ak budete mať záujem o väčšiu, 42mm verziu, priplatíte si pomerne málo. Takéto zariadenie stojí podľa Heureka.sk len 249€ v najlacnejších obchodoch.

Produkt je ideálny pre každého a naozaj sa dá stále používať na všetko, na čo si len zmyslíte. Obsahujú funkcie, ktoré vám pomôžu monitorovať plávanie, ak ich zakúpite v zahraničí, dá sa cez ne telefonovať (musíte mať eSIM) a spomeňme aj výborný displej, ktorý je krásne čitateľný a ponúka kvalitu zobrazenia ako iPhone. To mnohé konkurenčné produkty nevedia. Samozrejmosťou je potom minimálne dvojdňová výdrž batérie…

Popularita Apple Watch Series 3 môže byť najvyššia práve teraz

No a možno tomu veriť nebudete práve relatívne nízka cena a veľká protihodnota môže byť obrovským lákadlom pre kupujúcich. Nie každý predsa potrebuje EKG či väčší displej. Ľudia sa uskromnia aj s jednoduchším zariadením, ktoré navyše oproti niektorým konkurenčným produktom pohybujúcich sa v cenovej hladine medzi 150-300€ stále vyzerá neskutočne nádherne a podstatne luxusnejšie.

Je veľmi pravdepodobné, že sa v tomto prípade zopakuje trend, ktorý zažíva už roky napríklad iPhone. Hoci vyjdu nové modely, používatelia vo veľkom nakupujú aj staršie generácie zariadení, ktoré majú výhodnejšiu cenu.

Nižšou cenou dokáže navyše Apple zapôsobiť aj na trhoch, kde sú na tom ľudia s financiami o čosi horšie a nákup hodiniek za 400-500€ nepripadá v úvahu. Aký máte názor na toto vy?

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 dostanú nové funkcie. Hodinky budú schopné detegovať horúčku

Išli by ste v dnešnej dobe ešte stále do Apple Watch Series 3 alebo si myslíte, že je to za 229€ respektíve 249€ hlúposť a radšej by ste kúpili novšiu generáciu prípadne konkurenciu? Svoj osobný názor nám zanechajte v komentároch, či už tu alebo na Facebooku…

Apple Watch si samé zmenili heslo. Následne ma totálne odstavili.
Apple Watch Series 3 ako ideálne inteligentné hodinky aj dnes? Za 249€ určite áno. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.