Veľa používateľov vyjadrilo nespokojnosť nad novými hodinkami od jablkovej spoločnosti. Podľa nás sa ale na situáciu treba pozerať trochu ináč. Pre koho boli predstavené Apple Watch Series 5?

Pre koho boli predstavené Apple Watch Series 5? Máme zlý pohľad na vec?

Aj vás naštvalo ako málo Apple inovovalo svoj extrémne populárny produkt, Apple Watch? Ani sa vám nečudujeme. Prišli tu prakticky len 4 inovácie. Najväčšou je samozrejme stále zapnutý displej, ktorý funguje spolu s celodennou výdržou batérie.

Druhou zaujímavou novinkou je potom kompas, ktorý doteraz fungoval len na iPhone a treťou medzinárodné SOS. Na záver ešte čerešnička na torte, ktorú Apple neprezentoval na svojej konferencii a to je kapacita úložiska, ktorá po novom nie je 16GB ale 32GB. Ešte dodáme, že hodinky prišli v nových vyhotoveniach. Dostali sme opäť titánové či keramické modely.

Minulý rok bol ale inovatívny line-up omnoho bohatší čo sa týka tohto produktu. S tým samozrejme súhlasíme, lebo je to pravda. Na druhú stranu sa na to celé treba pozerať z iného pohľadu.

Apple Watch nie je produkt na 2 roky. Používateľ ho môže nosiť pokojne 5 rokov, batéria to vydrží.

Prvé hodinky Apple Watch boli predstavené presne pred 5. rokmi s tým, že ich predaj začal približne po pol roku. Ak si ich teda niekto kúpil, dnes majú vyše 4 roky a stále fungujú. Nehovoríme, že sa medzi tým neposunuli ďalej ale ľuďom stále reálne stačí aj ich prvá generácia, ktorú stále bez problémov používajú. Predstavte si ten skok, ktorý musia zažiť teraz, keď prídu do Apple Store a vyskúšajú si Apple Watch Series 5 so všetkými tými funkciami.

Pre koho boli predstavené Apple Watch Series 5 a prečo nie sú sklamaním? - svetapple.sk
Pre koho boli predstavené Apple Watch Series 5 a prečo nie sú sklamaním? – svetapple.sk

Druhá a tretia generácia prišla s lepšími vlastnosťami, vodeodolnosťou, malými technologickými zmenami či možnosťou pripojenia na LTE (Series 3). Stále však ide o zariadenie, ktoré vyzeralo prakticky rovnako ako generácia prvá.

Veľká zmena prišla až minulý rok, kedy hodinky prišli s novým dizajnom, väčšími displejmi a tiež s EKG či detekciou pádu. Ľudia z nej boli skutočne nadšení. Reálne však šlo o veľkú inováciu, ktorá prišla až po 4 rokoch (od predstavenia prvého modelu) a mala osloviť predovšetkým majiteľov Apple Watch Series 0, Series 1, Series 2 a možno pár tých, ktorí mali Series 3 nebola však na nich priamo zameraná.

No a v podstate to isté sa deje aj dnes

Apple Watch Series 5 neprišli ako ten „revolučný model“. Hodinky prišli len ako akýsi vylepšený model hodiniek Apple Watch Series 4 a j možné, že revolúcia sa nebude konať ani na budúci rok ale až v roku 2021! Apple zase bude inovovať ale väčších zmien sa vôbec nemusíme dočkať tak skoro. Treba tu podotknúť, že ide o relatívne drahú spotrebnú elektroniku, pri ktorej sa predpokladá, že ju používateľ nebude meniť z roka na rok.

To znamená, že ani Apple nemôže robiť každým rokom tak lákavé Apple Watch, pretože by si zachviľu vyčerpal inováciu a človek, ktorý vlastní ročný model by aj tak nemal záujem na výmenu. Radšej by ešte rok počkal a kúpil by ďalšiu generáciu. Firma k tomu presne týmto štýlom pristupuje a je to dobré. Apple Watch Series 5 v podstate nie je plnohodnotná generácia. Je to len akýsi „facelift“ modelu Series 4. Ak sa na to ale pozeráme z tohto pohľadu, zistíme, že hodinky mali zatiaľ len 2 veľké generácie. Prvou bola tá prvá, druhou tá štvrtá. Zvyšok bol len ich vylepšením…

Ak teda máte Apple Watch Series 0,1,2,3, nové hodinky sú pre vás ako stvorené. Ak ale máte Apple Watch Series 4, určite ich kvôli vám Apple nepredstavilo. Pre vás si chystá až model v roku 2020 alebo 2021. To treba pochopiť…

Pre koho boli predstavené Apple Watch Series 5 a prečo nie sú sklamaním? - svetapple.sk
Pre koho boli predstavené Apple Watch Series 5 a prečo nie sú sklamaním? – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.