Hodinky Apple Watch sú už populárne po celom svete. Jeden by možno nepovedal, že sme ich prvýkrát videli takmer pred troma rokmi na septembrovej Keynote, kedy boli predstavené po boku iPhonu 6 a 6 Plus. Predávať sa ale začali zhruba jeden a pol roka dozadu s tým, že ich už počas minulého roka stihla stretnúť nová generácia. Tá sa ku svojim majiteľom dostala tesne pred Vianocami. Nový model by mal zastihnúť podobný osud.

Druhá polovica 2017

O tom, že tento rok prídu okrem nových iPhonov či Macov aj vylešpené hodinky Apple Watch Series 3 sa povráva už dlhšie. Apple mal zatiaľ pomerne nepravidelný cyklus ich predstavovania čo znamená, že by sa mohol v tomto smere mierne upresniť a nabehnúť na starý dobrý “jednoročný” systém. Podľa najnovších správ predstaví Apple Watch Series 3, ktoré prídu už aj s menšími dizajnovými zmenami niekedy v septembri 2017. Predstavenie teda príde pravdepodobne po boku  iPhonom 8 či iPhonmi 7S a 7S Plus. Teoreticky je možné, že Apple na septembrovej Keynote predstaví aj nové iPady.

Hodinky by sa potom mali dostať na trh niekedy pred Vianocami 2017. V podstate bude systém rovnaký ako minulý rok, a takto by sa mal už opakovať, kým hodinky nestratia na popularite. Nakoľko na nej ale stále viac a viac naberajú, nemyslíme si, že ide o otázku niekoľkých rokov. Nové zariadenie samozrejme nepríde len s drobnou zmenou dizajnu. Medzi hlavné znaky Series 3 by mala patriť veľká batéria, respektíve jej dlhá výdrž. Potom tu bude samozrejme aj o čosi vyšší výkon tak, ako vždy. V kuloároch sa tiež šepká, že hodinky prinesú lepšiu konektivitu. Hovoríme konkrétne o podpore LTE. S týmto možno súhlasíme, ale sme veľmi zvedaví aký vplyv bude/nebude mať na spomínanú batériu.

Hodinky by mohli teoreticky priniesť aj nový displej. Nemyslíme ale jeho tvar, ten zatiaľ zostane rovnaký. Hovoríme o zobrazovacej technológií. Na všetko však máme ešte čas zhruba do septembra. Do tej doby sa toho ešte môže udiať naozaj veľa!

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here