Inteligentné hodinky Apple Watch Series 7 si pripísali ďalší veľký úspech. Pomohli len 17-ročnému tínedžerovi v Indii, ktorý si vďaka nim dokázal privolať pomoc po páde z veľkej výšky – približne 40 metrov. Prípadu sa venoval portál 9to5mac.

Metha bol počas upršaného dňa na výlete so svojimi dvoma kamarátmi, keď sa rozhodol na chvíľu oddeliť od skupiny. Podľa Times of India sa však kvôli mokrému podkladu šmykol, po čom nasledoval škaredý pád z cesty až do údolia.

Po páde si Metha uvedomil, že pri sebe nemá svoj iPhone 13, nakoľko ho nechal v batohu u svojho kamaráta.

Našťastie si ale v tej istej chvíli všimol, že jeho inteligentné hodinky Apple Watch Series 7, ktoré na Slovensku zoženiete za fantastickú cenu, zostali na ruke a aj v údolí sa dokázali pripojiť ku mobilnej sieti – používal LTE verziu.

Chlapec čakal na záchranu dve hodiny. Bez hodiniek by ho zrejme nikto nenašiel

Apple Watch SE
Zdroj: Unsplash / Clément Lauwaert / Auguras Pipiras (úprava redakcie)

Pomocou hodiniek Apple Watch sa Methovi podarilo zavolať rodičom a priateľom, na základe čoho dorazila záchranná služba. Aj keď jej to trvalo 2 hodiny, Metha sa podarilo úspešne nájsť a zachrániť.

„V čase pádu som vážil 99 kg a moja výška bola 183 cm, takže to vôbec nebolo ľahké,“ povedal Metha v rozhovore pre Times of India.

Podľa správy išlo dokonca o siedmu nehodu na tej istej trase počas jediného dňa. Vo všetkých prípadoch to zavinilo nepriaznivé počasie a šmykľavá cesta.

Inšpirovaný svojimi skúsenosťami s hodinkami Apple Watch sa Meth rozhodol osloviť priamo generálneho riaditeľa spoločnosti Apple Tima Cooka, na základe čoho dostal aj odpoveď.

Apple Watch Series 7 zoženiete na Slovensku naozaj lacno 

Apple Watch Series 7 majú jeden z najkrajších displejov spomedzi všetkých smarthodiniek (foto: SvetApple.sk)

Toto je ďalší príklad užitočnosti hodiniek Apple Watch, ktorým môže pomôcť aj jedna z najbežnejších funkcií, ako je mobilné pripojenie. Škoda len, že na Slovensku nefunguje.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple vydalo watchOS 7.1 pre všetky podporované modely Apple Watch.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -