Apple Watch Series 8 radíme medzi najlepšie bezdrôtové hodinky súčasnosti. Ich veľkým benefitom je bohatá senzorová výbava, špičkový displej či operačný systém watchOS. A aj keď ich výrobca predáva pomerne draho, teraz ich môžete získať vo vysokých cenových zvýhodneniach. Slušne ušetríte.

Apple Watch Series 8 spoločnosť Apple predstavila v septemberi 2022. Tieto hodinky vám ponúknu meranie srdcového tepu, veľmi presný oxymeter, EKG, teplomer, sledovanie spánku či barometer. Ich súčasťou je samozrejme aj GPS, Always-on displej s vysokým rozlíšením, jednoduché ovládanie, množstvo predinštalovaných športových aktivít či podpora rýchleho nabíjania.

Apple Watch Series 8 nikdy neboli lacné. Aj preto sme svojho času odporúčali skôr nákup staršej generácie, ktorej cena bola výrazne nižšia a ponúkala viac-menej to isté. Postupom času sa však situácia zmenila a Apple Watch Series 8 (45 mm) klesli z pôvodných 539 € na oveľa nižšiu úroveň. Po kliknutí na tento odkaz ich kúpite už od 439 €, pričom o málo drahšie ich majú aj autorizovaní predajcovia spoločnosti Apple (všetko overíte na uvedenom odkaze).

A ak sa vám zdajú Apple Watch Series 8 vo svojej 45 mm verzii príliš veľké, k dispozícii je aj menší 41 mm model, ktorý je vhodnejší skôr pre ženy. Štandardná cena týchto hodiniek štartuje na úrovni 499 €, pričom po kliknutí na tento odkaz ich nájdete od 429 € priamo u autorizovaného predajcu spoločnosti Apple.

Apple Watch SE 2
Zdroj: Apple

Aj keď veľa v porovnaní so 45 mm verziou neušetríte, ak nechcete nosiť na ruke príliš veľké zariadenie, určite je to lepšia voľba. Menšie Apple Watch sa hodia najmä na útlejšie zápästia.

Čo tá nechválne známa výdrž batérie Apple Watch? 

Zdroj: 9to5mac / SvetApple (úprava redakcie)

Apple Watch majú odjakživa jeden problém, ktorým je nedostatočná výdrž batérie a trpia tým prakticky všetky modely s miernou výnimkou najväčšej a najdrahšej verzie Ultra, ktorá ponúka štandardnú výdrž až na úrovni 36 hodín (v praxi cca 2 -3 dni). Ak si ale vyberiete dostupnejšie Apple Watch Series 8, Apple udáva „len“ 18-hodinovú výdrž.

Z vlastnej skúsenosti môžeme napísať, že aj tieto hodinky vydržia cca 2 dni na jedno nabitie a to so zapnutým Always-on displejom a všetkými ostatnými funkciami. Nesmiete ísť ale s nimi cvičiť alebo na turistiku, nakoľko GPS veľmi rýchlo vyčerpáva akumulátor. V takom prípade je výdrž iba jednodňová.

Na druhej strane, v Cupertine to celé vyriešili pomerne jednoduchým spôsobom, a to zavedením rýchleho nabíjania pre Apple Watch. Ak sa chystáte do sprchy a na následnú večernú hygienu, pri ktorej strávite 20 minút, hodinky si jednoducho položíte na nabíjačku a keď sa vrátite, budú mať minimálne dosť energie na to, aby ste s nimi mohli fungovať počas celého budúceho dňa.

Prečítajte si tiež  Chlapec chcel ukázať aký má dobrý obal ale moc mu to nevyšlo.

Môže to síce pôsobiť trochu otravne, no my sme si vytvorili zvyk a vôbec nám to neprekáža. Rozhodnutie, či pôjdete do Apple Watch ale nechávame tak ako vždy na vás.

Nezabudnite na luxusný kovový remienok od Loopi

Remienok na Apple Watch
Zdroj: Loopi

Inteligentné hodinky Apple Watch nie sú lacným zariadením. Aj preto si zaslúžia lepší a hodnotnejší náramok, ako ten základný silikónový alebo nylónový.

V ponuke Loopi nájdete aj kvalitný remienok z nehrdzavejúcej ocele, ktorý je možné vďaka jednoduchému systému článkov skrátiť alebo predĺžiť. V jeho spodnej časti sa potom nachádza skrytý zatvárací mechanizmus, ktorý vás nebude tlačiť na ruke.

Apple Watch Steel Band by Loopi
Zdroj: Loopi

K dispozícii je hneď v niekoľkých farbách na menší 38 – 41 mm model ale aj väčší 42 – 49 mm model hodiniek. Toto príslušenstvo je k dispozícii skladom a stojí iba 49,99 €. Benefitom pri tejto cene bude aj doprava ZADARMO.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -