Spoločnosť Apple sa počas minulého roka rozhodla, že svoje inteligentné hodinky od seba nerozlíši len materiálom, použitým na základnom šasi, kedy je pri Apple Watch Sport použitý hliník a Apple Watch nehrdzavejúca oceľ, ale aj materiálom, ktorý kryje dotykové sklíčko, kedy je pri lacnejšej variante použité Ion-X a pri drahšej zafír. Ako dopadnú v teste odolnosti?

Test sklíčok

Aj keď sme tu už sklíčka na Apple Watch dávnejšie porovnávali, nie je nad to vyskúšať si to znova a najmä úplne iným, novým spôsobom. Tentokrát nebudú sklíčka vhodené do sáčku plného kľúčov a iných predmetov, kde sa ukáže, čo v skutočnosti vydržia, ale naopak, pôjde o dôkladný vedecký test, kedy budú musieť odolať rôznym materiálom na Mohsovej stupnici tvrdosti, ktorá končí diamantom na 10. mieste.

- Reklama -

Ako sme mohli predpokladať, zafír toho znesie o čosi viac ako jeho „lacnejší“ brať Vydržal tvrdosť až do úrovne 9, čo znamená, že podľahol až tvrdosti diamantu. Sklíčko, ktoré bolo vyrobené zo špeciálneho Ion-X materiálu znieslo tvrdosť len do úrovne 7. Znamená to, že podľahlo úrovni 8, kde sa nachádza topás. Každopádne to ale neznamená, že by boli obe sklíčka nejakým spôsobom náchylné na poškriabanie. Práve naopak, aj z predošlých testov sme mohli vidieť, že hodinky znesú naozaj veľa, hoci bude lepšie, ak sa vyhnú pádu na zem v základnej edícii Watch Sport!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.