Ak máte iPhone a ste verným Apple fanúšikov, pravdepodobne chcete používať od tohto výrobcu aj inteligentné hodinky. Niekto však môže mať problémy s nedostatočnou odolnosťou klasických Apple Watch, alebo ich obmedzenou výdržou batérie. Toto riešia špičkové Apple Watch Ultra, ktoré teraz kúpite vo výhodnej zľave. Hodinky dosiahli svoje cenové dno.

Apple Watch Ultra spĺňajú normu MIL-STD 810H americkej armády a zvládnu aj to najnáročnejšie zaobchádzanie. Majú titánové telo a zafírové sklíčko, vďaka čomu sú prakticky nezničiteľné. Museli by ste mať poriadnu smolu na to, aby sa vám ich podarilo rozbiť, alebo poškodiť. Taktiež sú vodeodolné až do 50 metrov (10 ATM) a konečne vydržia podstatne dlhšie, ako štandardných 18 hodín na jedno nabitie.

Apple si pochopiteľne za tie najlepšie technológie rado necháva priplatiť. Apple Watch Ultra stoja preto v štandardnom predaji mastných 999 €. Dobrou správou ale je, že ich niektorí autorizovaní predajcovia ponúkajú aj od 900 € a jeden dokonca výrazne lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz ich môžete získať už od 822,9 €, čo je rekordne nízka cena.

Apple Watch Ultra sa takto lacno nikdy neponúkali a už vôbec nie u autorizovaných predajcov. Upozorňujeme ale, že ponuka môže byť časovo obmedzená. Ak máte teda o hodinky záujem, mali by ste sa poponáhľať.

Apple Watch Ultra vydržia niekoľko dní na jedno nabitie 

Apple Watch Ultra
Zdroj: Instagram / thesmarty007 / watchcentro (úprava redakcie)

Ako sme už naznačili v úvode, Apple Watch Ultra si výrazne polepšili v oblasti výdrže batérie, hoci objektívne na niektoré konkurenčné inteligentné hodinky s AMOLED displejom stále nemajú.

Zariadenie ale namiesto tradičných 18 hodín zvláda podľa výrobcu až 36 hodín na jedno nabitie a my z vlastných skúseností vieme, že vám vydrží aj cca 2-3 dni. Všetko závisí od spôsobu, akým ich používate.

Dokonca je tu aj extrémne úsporný režim, v ktorom sa vám vypne Always-on displej a obmedzia niektoré technológie. V ňom sľubujú Apple Watch Ultra 60 hodinovú výdrž, ktorá v praxi môže dosiahnuť aj 4 dni.

Vďaka rýchlemu nabíjaniu, ktoré tieto hodinky podporujú navyše akumulátor doplníte na dostatočnú kapacitu už v priebehu niekoľkých desiatok minút. Stačí ich dať na magnetický krúžok napríklad vtedy, keď sa idete sprchovať.

V Apple Watch Ultra nájdete celú plejádu snímačov a senzorov 

Apple Watch Ultra
Zdroj: YouTube Zander Round / Gio San Pedro (úprava redakcie)

Aby toho nebolo málo, Apple Watch Ultra dostali do vienka aj celý zoznam najrôznejších senzorov, snímačov či špeciálnych systémov, ktoré vás monitorujú vo dne v noci a všetky informácie ukladajú do iPhonu a aplikácie Zdravie. Pokiaľ navyše odhalia nejakú chorobu, ktorá môže súvisieť so srdcom (napríklad fibrilácia predsiení), okamžite vás na to upozornia a odporúčia vám, aby ste navštívili doktora.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 nie je a nikdy nebol nebezpečný: Apple vysvetlil, prečo mu vo Francúzsku namerali viac žiarenia, ako je povolené

Apple Watch majú tiež tú výhodu, že si perfektne rozumejú s iOS zariadeniami, vďaka čomu cez ne môžete telefonovať, alebo odosielať textové správy. Ich súčasťou je snímač srdcového tepu, EKG, oxymeter ale aj teplomer.

Vďaka tomu môžete Apple Watch Ultra využívať pri svojich športových aktivitách. Do ich interného úložiska, ktoré má až 32 GB pamäte sa zmestí množstvo aplikácií z App Store, ktoré sú pripravené vývojármi tretích strán pre platformu watchOS. Hodinky si vďaka tomu môžete obohatiť o funkcie, ktoré defaultne nemajú.

Apple Watch Ultra
Zdroj: YouTube Tech Santos

V neposlednom rade sa v Apple Watch Ultra vyskytuje aj automatická detekcia nehody, či systém núdzového SOS, ktorý je schopný pripojiť sa na satelit. Aj keď druhá menovaná funkcia v súčasnosti na Slovensku nie je k dispozícii, je zrejme len otázkou času, kedy sa to zmení.

Apple Watch Ultra sú teda tými najlepšími hodinkami výrobcu a ich nákupom získate nespočetné množstvo užitočných a praktických technológií.

Samozrejme, obstarávacia cena je o niečo vyššia, no nezabúdajte, že tieto hodinky nebudete meniť raz ročne. Vďaka prvotriednej podpore watchOS vám vydržia dlhú dobu.

Apple Watch Series 8 kúpite za polovicu. Majú rovnaké technológie a tiež sú vo veľkej zľave 

Apple Watch Series 8
Zdroj: Unsplash / Omar Al-Ghosson / Instagram / tjpinkush (úprava redakcie)

A ak si na špičkovom dizajne príliš „neulietate“ a rovnako vás nezaujíma ani niekoľkodňová výdrž batérie, pretože vám neprekáža jej častejšie nabíjanie, ideálnou voľbou pre vás sú Apple Watch Series 8. Áno, na jedno nabitie zvládnu len 18 hodín (reálne cca 1-2 dni), no po technickej stránke sú prakticky rovnaké.

Sú vyrobené z hliníka, majú veľký displej, ktorý však nie je chránený zafírom ale technológiou ION-X a v ich vnútri nájdete totožnú senzorovú výbavu či procesor.

Apple Watch Series 8 sa v obľúbenejšej väčšej 45 mm verzii predávajú od 539 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ich zoženiete od 449,9 € u autorizovaného predajcu spoločnosti Apple.

Je teda iba na vás, pre ktorý produkt sa vo finále rozhodnete.

Na záver ešte dávame do pozornosti náš e-shop Loopi.sk, na ktorom nájdete širokú ponuku kvalitného príslušenstva pre rôzne Apple zariadenia, vrátane veľkého množstva náramkov pre inteligentné hodinky Apple Watch. Nákupom v internetovom obchode podporíte našu tvorbu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -