Keď spoločnosť Apple predstavila Apple Watch Ultra v septembri 2022, mnohým fanúšikom nimi vyrazila dych. Použila na nich totiž extrémne odolné materiály ako titán či zafírové sklíčko a zároveň do nich vtesnala vďaka robustným tvarom aj väčší akumulátor s 36 hodinovou výdržou batérie na jedno nabitie. To je oveľa viac, než 18 hodín pri štandardných Apple Watch, na ktoré sme zvyknutí. Apple Watch Ultra ale so sebou nesú aj jedno veľké negatívum a tým je vysoká cena.

Samotné zariadenie sa totiž na Slovensku v čase uvedenia na trh predávalo za relatívne mastných 999 €, čím prekonávalo väčšinu konkurentov z rovnakej kategórie. A aj keď sú Apple Watch Ultra po hardvérovej stránke skutočne super, toľkoto peňazí za ne ľudia jednoducho platiť nechcú. Dobrou správou preto je, že ich cena klesla na relatívne prijateľnú úroveň. Po kliknutí na tento odkaz nájdete ponuky, kde Apple Watch Ultra štartujú tesne nad hranicou 850 €. A hoci to nie je málo, úspora na úrovni cca 150 € tiež nie je zanedbateľná.

Za svoje peniaze dostanete inteligentné hodinky, ktoré pravdepodobne tak rýchlo nezostarnú. Objavujú sa totiž indície, že spoločnosť Apple nebude Apple Watch Ultra obmieňať raz za rok ale raz za dva roky. Druhou skvelou správou je, že tento model ponúka prakticky všetky senzory, ktoré si len viete predstaviť s výnimkou merania krvného tlaku. Máte tu ale EKG, oxymeter, snímač srdcovej frekvencie či tepelný senzor.

Spoločnosť Apple je preslávená tým, že jej snímače v hodinkách patria medzi najpresnejšie a tak vám vedia ponúknuť mimoriadne relevantné dáta. Samozrejmosťou pri Apple Watch Ultra za cca 850 € je aj špičkový operačný systém watchOS, do ktorého si môžete nainštalovať kvantum rôznych aplikácií od vývojárov tretích strán. Už samotné Apple ale do hodiniek dodalo softvér, s ktorým si zacvičíte všetky možné športy a takisto vám bude slúžiť aj na rôzne iné činnosti. Nájdete tu napríklad – Mapy, Kalkulačku, Budík, Kalendár a veľa iného.

Dokonalá kompatibilita s iPhonom, akú vedia ponúknuť len Apple Watch

Apple Watch Ultra remienok
Zdroj: Loopi

Zároveň tiež platí, že ak máte iPhone, práve Apple Watch s ním budú ako inteligentné hodinky fungovať najlepšie. Môžete cez ne volať a tiež odpovedať na textové správy. V tomto smere sa ukazuje, aký je dokonalý „ekosystém“ tohto technologického giganta.

V neposlednom rade spomenieme, že v Apple Watch Ultra nájdete aj obrovské množstvo ciferníkov, pomocou ktorých si viete hodinky do značnej miery individualizovať. A ak by ste chceli zájsť skutočne do detailov, kúpiť si môžete aj kvalitný remienok na Loopi.sk, s ktorým dodáte tomu zariadeniu ešte exkluzívnejší dizajn.

Tak na čo ešte čakáte? Apple Watch Ultra nemusia začínať na hranici 850 € večne. Ak o ne máte záujem, najvýhodnejšie ponuky slovenských predajcov nájdete tu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -