Jablková spoločnosť môže opäť oslavovať. Dlhé roky vývoja a poctivá práca na inteligentných hodinkách stáli za to. Apple Watch majú podľa najnovších dát od Counterpoint Research až 51,4% podiel na celosvetovom trhu!

Apple Watch valcujú konkurenciu

Jedna z najväčších technologických spoločnosti začínala s wearable elektronikou trochu neisto. Apple Watch boli vždy veľmi lákavým zariadením, no predovšetkým cena odrádzala potencionálnych záujemcov. Dnes je všetko ináč.

V roku 2020 sa jedná o najrozšírenejšie inteligentné hodinky vôbec. Až 51,4% podiel na trhu v rámci celého sveta ukazuje, akú má Apple neuveriteľnú dominanciu. Konkurencia sa môže iba prizerať a učiť…

Pokiaľ by sme sa pozreli na druhé miesto, zastáva ho spoločnosť Garmin (ktorá patrí medzi priekopníkov v tomto segmente). Ku výsledkom jablkovej spoločnosti sa však ani zďaleka nepribližuje. Celkový podiel na trhu predstavuje 9,4%.

V tesnom závese je na treťom mieste čínsky gigant Huawei s 8,3% podielom. Práve táto spoločnosť zaznamenáva rýchly rast a očakáva sa, že v dohľadnej dobe prekoná Garmin. Nechajme sa prekvapiť…

Zaujímavé je, že aj napriek pandémii sa tieto produkty predávali celkom dobre. Medziročný nárast je až na úrovni 20% (Apple Watch narástli o 22%).

V prvej polovici roka 2020 sa podarilo odoslať zákazníkom 42 miliónov kusov inteligentných hodiniek. Najpredávanejšími sú Apple Watch Series 5 a na druhom mieste Apple Watch Series 3. Tabuľka pokračuje s Huawei GT2 (3. miesto) a Galaxy Watch Active 2 (4. miesto). Do komentára nám napíšte, čo nosíte na svojej ruke vy!

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra sú teraz rekordne lacné. Za takúto cenu by ich bol hriech nekúpiť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.