Istý policajt sa na Reddite podelil o svoje skúsenosti s funkciou tieňovaného volania na hodinkách Apple Watch, ktorá sa aktivovala prostredníctvom detekcie pádu. Hovor pochádzal z domu staršej ženy a policajt vo svojom príspevku uviedol, že v tomto prípade bola technológia veľmi nápomocná. O príbehu informoval portál 9to5mac.

Hoci policajt už poznal detekciu pádu, s touto funkciou sa v praxi streto po prvýkrát. „Sedel som v služobnom aute a písal som predchádzajúci spis, keď ma dispečer vyslal preveriť telefonát, ktorý sme dostali z hodiniek Apple Watch, kvôli funkcii detekcie pádu.“

Keď sa policajt dostal ku domu, zaklopal na dvere, no zvnútra nikto nereagoval. „Dvere boli ale našťastie odomknuté. Otvoril som ich a počul hlasné stonanie. Vybehol som na poschodie a našiel som staršiu pani, ktorá ležala na chrbte a polovicu tváre mala od krvi.“.

Keby nemala na ruke Apple Watch, pomoc by neprišla

Po tom, ako policajt privolal lekársku pomoc, zranená žena mu povedala, že odpadla a nevedela, že jej hodinky Apple Watch zavolali pomoc. Pokiaľ by teda upozornenie o detekcii pádu na dispečing neprišlo, kto vie, ako by to celé dopadlo.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

„Teraz je staršia paní v starostlivosti lekárov a postupne sa zotavuje.“ Detekcia pádu bola zavedená do hodiniek Apple Watch Series 4 v roku 2018 a od tej doby si pripísala nespočetné množstvo záchran života. Ak hodinky Apple Watch zaznamenajú pád, spustia alarm a zobrazia upozornenie. Ak nereagujete, zavolajú záchrannú službu.

Pokiaľ vás viac zaujíma funkcia detekcie pádu, podrobne sme sa jej venovali v tomto článku. Prečítajte si, ako presne funguje, ako ju aktivovať a ako ju v prípade nehody používať. Nikdy neviete, kedy sa vám bude hodiť.

https://www.youtube.com/watch?v=QJ2JiwEARFo&feature=emb_title

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -