Spoločnosť Apple sa môže pochváliť ďalším príbehom, v rámci ktorého jej zariadenie pomohlo zachrániť život svojmu majiteľovi. Ako informuje 9to5mac, technológia detekcie autonehody, ktorú firma predstavila iba minulý rok zavolala na tiesňovú linku v americkom Wisconsine, kde informovala záchranárov o tom, že sa stala vo štvrtok ráno účastníkom autonehody.

Hasičský zbor z neďalekého Kansasville na svojom Facebooku doplnil, že havária sa stala okolo štvrtej hodiny ráno, no vďaka promptnej reakcii inteligentného zariadenia od spoločnosti Apple dokázali prísť ku zničenému auto prakticky okamžite. Apple Watch sú samozrejme mimoriadne sofistikované a preto okrem tiesňového volania / tiesňovej správy poskytujú operátorom aj svoju presnú polohu, vďaka ktorej je možné lokalizovať vozidlo.

To sa v tomto prípade nachádzalo až 100 metrov od vozovky, pričom bolo ešte prevrátené na strehu. Jeho vodič síce dýchal, no na podnety nereagoval a presne preto privolali hasiči leteckú záchrannú službu Flight for Life. Tá v oblasti zabezpečuje prepravu pacientov, ktorí sa nachádzajú v kritickom stave.

Hasiči vodiča z vozidla vytiahli, stabilizovali a preniesli do vrtuľníka, odkiaľ bol prevezený do nemocnice Froedtert Hospital. Na tomto mieste bol ďalej ošetrovaný a bude sa liečiť z dôsledkov nehody.

Keby nebolo hodiniek, vodič mohol prísť o život 

Apple Watch Detekcia autonehody
Zdroj: 9to5mac

Aj keď sa vám môže zdať funkcia detekcie autonehody, ktorú majú všetky iPhony 14, ako aj Apple Watch SE 2, Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra, ako zbytočná, opak je pravdou. Veliteľ hasičského a záchranného zboru v Kansasville Roland Molnar uviedol, že nebyť inteligentných hodiniek od Apple, vozidlo by zostalo mimo cesty zahalené tmou ešte minimálne 2 hodiny.

Nachádzalo sa totiž príliš ďaleko od vozovky na to, aby si ho niekto okoloidúci všimol a vodič si sám pomoc privolať nedokázal. Navyše v takýchto situáciách rozhodujú minúty. Čím skôr sa teda záchranný tým dokáže ku vozidlu dostať, tým je väčšia šanca na prežitie.

Ak teda máte jeden z vyššie vymenovaných produktov a funkciu detekcie autonehody ste si vypli, radšej si ju aktivujte. Nemusíte sa báť žiadnych falošných volaní. Apple systém vyladilo tak, aby reagoval len na autonehody.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Dodávateľov SSD spoločnosti Apple postihla produkčná katastrofa. Očakáva sa nárast cien úložísk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -