O tom, že inteligentné hodinky Apple Watch zachránili ľudský život informujeme pomerne často. Poväčšine sa pri tom jedná o starších používateľov, ktorým detekujú srdcové problémy. Dnešný príbeh je však o mladom používateľovi, ktorému zistili vysokú srdcovú frekvenciu.

Apple Watch len 13 ročného chlapca

O celom prípade informuje matka z Oklahomy, kde sa všetko odohralo. Jej syn sedel v triede, počas čoho ho hodinky Apple Watch upozornili na príliš vysokú srdcovú frekvenciu. Len 13 trinásť ročný Skyler mal v danej chvíli až 190 tepov za minútu, čo je mimoriadne nebezpečná hodnota. Ešte dodáme, že tento prípad sa v skutočnosti odohral v apríli 2018. Až dnes sa s odstupom času dostal na verejnosť.

Skyler svojej mame poslal screenshot z hodiniek, kde ukazovala srdcová frekvencia 190 tepov. Následnej jej odoslal správu s informáciou „Mami, niečo nie je správne, nič nerobím“. Okamžite teda sadla do auta a išla pre svojho syna do školy aby ho následne odviezla na pohotovosť. Matka Skylera uviedla, že počas cesty dosahovala srdcová frekvencia 202 BMP. V nemocnici dokonca stúpla na extrémnych 280 BPM.

Po tom, ako bol 13-ročný chlapec odovzdaný do rúk špecialistov, diagnostikovali mu supraventrikulárnu tachykardiu, v skratke SVT. Bezprostredne po tom bol prevezený na operačný sál, kde strávil v rukách lekárov až 7,5 hodiny. Napokon ale všetko dobre dopadlo a rodina dodnes neverí, ako jej zmenila kúpa inteligentných hodiniek od Applu život.

Na záver už len dodáme, že Apple Watch sú vo svojich meraniach veľmi presné a poväčšine sa nemýlia. Pokiaľ vám teda niekedy vyskočí podobné upozornenie, určite ho neberte na ľahkú váhu a zájdite k svojmu doktorovi (špeciálne ak sa ešte k tomu necítite dobre). Pokiaľ sa hodinky len pomýlili, bude to pre vás vždy lepšia situácia, ako keby mali pravdu a vy ste tomu nevenovali pozornosť…

Apple Watch zachránili len 13 ročného chlapca. Jeho matka je dnes za ne vďačná.
Apple Watch zachránili len 13 ročného chlapca. Jeho matka je dnes za ne vďačná.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.