Apple Watch zachránili život unesenej žene

Zvyčajne píšeme o záchranách, ktoré súvisia s predčasnou diagnostikou rôznych srdcových ochorení, prípadne s detekciou pádu. V tomto prípade bol ale príbeh celkom iný. Posledná správa z News 4 San Antonio podrobne opisuje, ako dokázali Apple Watch zachrániť život unesenej žene v Texase.

Všetko to začalo telefonátom jej dcéry na políciu, ktorá videla, ako jej matku uniesol neznámy páchateľ (neskôr identifikovaný ako Adalberto Longoria) priamo pred bytovým domom. Dievča polícii oznámilo, že začulo krik z parkoviska a jej mama bola do niekoľkých sekúnd preč.

- Reklama -

Polícia vyhlásila pátranie a dievčaťu prišiel zhruba po 10-15 minútach telefonát od matky, ktorá s ňou komunikovala cez hodinky Apple Watch. Žiaľ, rozhovor o únose trval iba krátko, nakoľko sa v istom momente prerušil a znova sa ho nepodarilo zopakovať.

Polícia však zakročila promptne a začala sledovať priamo hodinky, ktoré mali funkciu Cellular. Netrvalo dlho, kým určili presnú polohu obete a týmto spôsobom jej pravdepodobne zachránili život.

Príbeh sa skončil dobre, nakoľko sa matka dostala do bezpečia a to vďaka technológii, ktorú si za týmto účelom (lokalizácie v prípade únosu) nekupujeme. Páchateľ Adalberto Longoria síce ušiel, no neskôr sa ho podarilo dolapiť. Celú situáciu sa pokúšal vysvetliť tak, že bol opitý. Kto vie, ako túto „výhovorku“ príjme súd.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJnews4sanantonio
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.