Spoločnosť Apple včera ukázala nové farebné remienky pre Apple Watch, na ktorých spolupracovala aj značka Nike. Celá udalosť sa viazala ku 17. máju a teda Medzinárodnému dňu boja proti homofóbii, transfóbii a bifóbii.

Spolu s príslušenstvom si používatelia budú môcť stiahnuť aj ciferník s názvom Pride Woven, ktorý bude dostupný po ďalšej softvérovej aktualizácii (pravdepodobne watchOS 7.5) pre všetkých.

Aby sa dal ale ľahšie nastaviť na hodinkách, firma do balenia nových remienkov aplikovala ešte jedno malé prekvapenie. Ide o špeciálny kód s názvom App Clip, ktorý poskytne pohodlný spôsob okamžitého prístupu ku novým ciferníkom. Táto funkcia bude dostupná pre všetky iPhony, na ktorých je nainštalovaný operačný systém iOS 14.3 alebo novší.

Je dôležité spomenúť, že uvádzaná novinka sa zatiaľ vyskytuje iba veľmi zriedka a ani samotné Apple ju nevyužíva často. App Clip by sme mohli označiť v podstate za alternatívu ku štandardným QR kódom. V budúcnosti sa bude funkcia využívať napríklad na náhľad apiek, ktoré ešte nemáte nainštalované vo svojom zariadení atď. Potenciál je teda veľký.

Čo sa týka remienkov, cena za Solo Loop Pride Edition je v USA stanovená na 99 $, zatiaľ čo cena za Pride Edition Nike Sport Loop je stanovaná na 49 $.

Do obchodov sa dostanú už 25. mája 2021. Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o novom dizajne remienkov vy. Páči sa vám alebo nie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.