Pondelok je vďaka Apple mimoriadne zaujímavý. Najskôr sme sa dočkali oznámenia Apple Music Hifi pre prehrávanie bezstratových skladieb a v tesnom závese za ním boli predstavené aj nové remienky pre hodinky Apple Watch, ktoré podporujú hnutie LGBT. Firma ukázala konkrétne dve prevedenia plus nové ciferníky. Spolupracovala pri tom aj so spoločnosťou Nike.

Prvým remienkom je Solo Loop s názvom Pride Edition. Apple jeho dizajn a farby opisuje takto:

Pletený remienok Solo Loop Pride Edition spája pôvodné dúhové farby s farbami vychádzajúcimi z rôznych vlajok Pride a predstavuje tak rozmanitosť zážitkov LGBTQ + a históriu hnutia, ktoré trvá celé generácie. Čierna a hnedá symbolizujú komunity čiernych a latinskoamerických ľudí vrátane tých, ktorí zomreli alebo žijú s HIV / AIDS, zatiaľ čo svetlo modrá, ružová a biela farba predstavujú transgenderové a nonbinárne osoby. Unikátny prúžok je vyrobený z roztiahnuteľnej recyklovanej priadze, pretkanej silikónovými niťami. Pre zaistenie najlepšieho prispôsobenia si zákazníci môžu vybrať z 12 dostupných veľkosti pleteného remienku.

Druhým remienkom je nový Nike Sport Loop v unikátnych farbách. Apple ho popisuje takto:

„Nový remienok Nike Sport Loop, vychádzajúci z Pride Edition, predstavuje šesť farieb pôvodnej dúhy a pomocou reflexnej priadze pomáha tým, ktorí sa v noci venujú outdoorovým tréningom, ako je beh, jazda na bicykli a chôdza. Pohodlný dizajn je odolný, plynule nastaviteľný pre dokonalé prispôsobenie a pekne sa spája s príslušnými ciferníkmi Nike.“

Nové ciferníky

Aby toho nebolo málo, Apple pridalo do svojich Apple Watch aj nové ciferníky, ktoré sú zamerané na farebnú tematiku. Ich dizajn bol podľa tlačovej správy navrhnutý tak, aby čo najlepšie komunikoval s novými remienkami. Do hodiniek dorazia spolu s budúcou aktualizáciou softvéru.

Cena za Solo Loop Pride Edition je v USA stanovená na 99 $, zatiaľ čo cena za Pride Edition Nike Sport Loop je stanovaná na 49 $. Do obchodov sa dostanú už 25. mája 2021. Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o novom dizajne vy. Páči sa vám alebo nie?

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.