Apple Watch odkazujú na Rolex

Švajčiarska spoločnosť Rolex patrí medzi najprestížnejších výrobcov hodiniek na svete. Ich ceny sa pohybujú v tisícoch dolároch a bez pochybností môžeme napísať, že ich nakupujú prevažne solventnejší majitelia.

Apple Watch sú síce oveľa dostupnejšie, no v oblasti inteligentných hodiniek patria ku tým drahším (samozrejme, na trhu sú aj iné značky s oveľa vyššími cenami). Pokiaľ si vyberiete modely s nehrdzavejúcej ocele, prípadne Hermes, zaplatíte za ne tisíce eur.

- Reklama -

Pochopiteľne sa nedajú Apple Watch porovnávať s Rolexkami, nakoľko sa jedná o 2 diametrálne odlišné produkty. V prvom prípade ide o spotrebnú elektroniku a v druhom prípade o luxusný a trvácny „doplnok“. Vedeli ste ale o tom, že sa Apple značkou Rolex inšpirovalo pri ciferníkoch?

Spoluzakladateľ spoločnosti Carrot Fertility, Arun Venkatesan, zdieľal zaujímavý pohľad na ciferník Apple Count Up, ktorý je podľa jeho slov napodobeninou ikonických potápačských hodiniek Rolex Submariner (Ref. 6204) a ďalších podobných modelov.

Apple všetko zjednodušilo, no detaily zachovalo. Samotné rozloženie prvkov ako obrátený trojuholník na dvanástej hodine, značky na 3, 6 a 9. hodine, bodky vo vnútri ciferníka a ďalšie drobnosti pôsobia takmer identicky. Samozrejme, že nejde o úplnú kópiu, no inšpirácia sa zaprieť nedá.

Ak chcete mať na svojich Apple Watch pocit Rolexiek, nastavte si ciferník Apple Count Up. Je jednoduchý, prehľadný a elegantný. Na strane druhej, k hranatému displeji sa z nášho pohľadu príliš nehodí. To je však len subjektívny pocit. Páči sa vám alebo nie? Napíšte do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.