Spoločnosť Apple je priekopníkom v oblasti dizajnu mobilných zariadení. Týka sa to aj inteligentných hodiniek Apple Watch, pri ktorých si môžete meniť náramok presne podľa svojich preferencii. Ak mimochodom hľadáte kvalitné a dizajnové remienky, nájdete ich na Loopi.sk a teda e-shope, vďaka ktorému mohol vzniknúť aj tento článok. Späť však k téme.

Spoločnosť Apple chce aktuálne možnosti v oblasti technológie a dizajnu posunúť na novú úroveň. Aj preto pracuje na prvom smart náramku pre Apple Watch. Téme sa venoval český portál Mobilizujeme. Firma konkrétne získala nový patent na americkom Úrade pre patenty a ochranné známky (USPTO), ktorý nesie názov „Watch Band With Adjustable Color„. Práve z toho sa dá krásne vyčítať, čo vlastne dokáže.

Apple navrhlo novú technológiu, vďaka ktorej si bude môcť používateľ na svojom remienku meniť farby presne podľa svojich potrieb, nálad alebo oblečenia. Samotný náramok má byť vyrobený zo špeciálnych materiálov, ktoré budú obsahovať elektromagnetické prvky. Tie zvládnu upravovať farbu na základe napätia.

Problémom tohto remienka však môžu byť masívne rozmery, ktoré nemusí prijať každý používateľ. Samotné vodivé vlákna totiž určite potrebujú svoje miesto a nosiť na ruke niečo, čo nebude pohodlné, bude veľa ľudí odmietať.

Na druhej strane, ak by sa vývoj produktu dostal do štádia, že by mal normálne rozmery a vedel by meniť bez problémov farbu, mohlo by ísť o ďalšiu revolučnú technológiu z dielne spoločnosti Apple, ktorú by si zamilovali používatelia po celom svete. Dokonca sa špekuluje nad tým, že remienok by vedel meniť farbu aj podľa aktuálnych upozornení. Išlo by len o softvérové nastavenie…

Človek by sa teda nemusel spoliehať len na informáciu na displeji či vibráciu ale aj na to, v akej farbe je pomerne veľký náramok na jeho ruke. Čo poviete na takýto nápad. Páčil by sa vám? Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Kompletné predstavenie MacBookov za 4 minúty.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -