Ak sa už neviete dočkať ďalšej generácie Apple Watch, dnešný patent vás určite zaujme. Spoločnosť Apple skúma radikálne prepracovanie dizajnu, v ktorom by hodinky mohli získať flexibilný displej, nachádzajúci sa aj na vstavanom remienku.

Hoci to znie ako bájne sci-fi, už dnes existujú technológie, ktoré by dokázali podobnú zobrazovaciu jednotku previesť do praxe. Problematická však ostáva odolnosť, ktorá podľa Apple zatiaľ nie je vyriešená. Samotný displej by mal byť každopádne dostatočne flexibilný na to, aby sa dal „obmotať“ okolo zápästia bez poškodenia.

- Reklama -

Majiteľ takýchto hodiniek by si teda neprispôsoboval iba tvar samotného ciferníku (ako sme na to zvyknutí dnes), no takisto by sa zaoberal aj dizajnom remienkov. Tie by už neboli vymeniteľné, no ich štruktúru by napodobňovala digitálna technológia.

Dočkáme sa okrúhlych Apple Watch
Zdroj: Macrumors
Dočkáme sa okrúhlych Apple Watch
Zdroj: Macrumors

Všetky dôležité komponenty, ako napríklad procesor, batéria, snímač okolitého svetla, zdravotné senzory a ďalšie by mali byť pripevnené v zadnom kryte hodiniek a vďaka pokročilým OLED technológiám by zariadenie nemuselo mať takmer žiaden rám okolo displeja. Ak by Apple plánovalo v tomto segmente spôsobiť revolúciu, s týmto zariadením by sa mu to určite podarilo.

Nový spôsob ovládania bez digitálnej korunky

Dočkáme sa okrúhlych Apple Watch
Zdroj: Macrumors

Na nákresoch a schémach si pozorný používateľ všimne, že tu chýba klasická digitálna korunka, ktorú dnes považujeme za obľúbený ovládací prvok. Apple však na to myslelo a v ďalšej prihláške ukázalo takzvaný „Kapacitný krúžok snímača medzery pre vstupné zariadenie“, ktorý by mal digitálnu korunku plne nahradiť.

Celý patent je dosť netradičný, nakoľko Apple používa v takmer všetkých ostatných prihláškach aktuálny „hranatý“ tvar zariadenia. S okrúhlymi Apple Watch sa stretávame iba veľmi zriedka a už vôbec nie v situáciach, kedy je opisovaný nový dizajn produktu.

Ak sa vám tvar na nákresoch zapáčil, zdôrazniť treba to, že sa stále jedná iba o patent, ktorých má Apple v zálohe tisíce a nikdy ich nemusí použiť v praxi. Tak isto je nepravdepodobné, že sa v skorej budúcnosti dočkáme Apple Watch s okrúhlym ciferníkom.

Bývalý šéf dizajnu Jony Ive v minulosti prezradil, že súčasné Apple Watch majú obdĺžnikový displej kvôli efektívnejšiemu zobrazeniu zoznamov a ďalších položiek.

Pozrite si všetky schémy a napíšte nám do komentára, ako sa vám takéto zariadenie páči. Brali by ste ho aj v praxi alebo je podľa vášho názoru nezmyselné?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.