Ak hľadáte jedny z najlepších inteligentných hodiniek na trhu, určite by ste sa mali poobzerať po Garmin Epix 2 Sapphire, ktoré sú nabité tými najšpičkovejšími technológiami súčasnosti, majú krásny displej a ich výdrž batérie sa môže rátať aj na týždne. Vďaka zľavám na nich poriadne ušetríte

Aby sme šli rovno k veci, hodinky ponúkajú 1,3″ AMOLED Always-on displej (454 × 454 px), ktorý je dobre čitateľný na slnku a zobrazí vám všetky potrebné informácie pri akejkoľvek aktivite. Hodinky sú tiež vybavené krokomerom, meraním tepu, monitoringom spánku, oxymeterom, barometrom a ďalšími funkciami, ktoré sa vám určite hodia.

Ich bežná cena je v spoločnosti Garmin stanovená na úrovni 999 €. Ak ale chcete čo to ušetriť, po kliknutí na tento odkaz zoženiete hodinky za 749 €, čo je vynikajúca ponuka. Ide pri tom o etablovaného predajcu a hodinky za podobnú cenu predáva hneď viacero spoločností. Stačí si len vybrať tú správnu.

Nebudeme si klamať, priamym konkurentom pre Garmin Epix 2 Sapphire z dielne spoločnosti Apple sú určite Apple Watch Ultra, ktoré sa predávajú za rovnakých 999 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ich môžete získať už od 839,9 €. Majú však výrazne horšiu výdrž batérie a sú menej zamerané na profesionálnych športovcov.

Apple Watch Ultra a Garmin Epix 2
Zdroj: YouTube / Nieantyfan / DesFit (úprava redakcie)

Na druhej strane sa pri Apple Watch Ultra môžete tešiť na lepšiu kompatibilitu s iPhonom či inými Apple zariadeniami.

Garmin Epix 2 Sapphire sú technologicky nabité 

Ako sme už naznačili v texte vyššie, inteligentné hodinky Garmin Epix 2 Sapphire sú po technologickej stránke poriadne nabité. Majú NFC, čo im zabezpečuje bezkontaktné platby prostredníctvom služby Garmin Pay. Tá funguje veľmi podobne, ako Apple Pay.

Garmin Epix (Gen 2) Sapphire v zľave
Zdroj: Garmin

Zariadenie sa dá spárovať s iOS alebo Android zariadením prostredníctvom aplikácie Garmin Conncet, ktorá vám následne bude zobrazovať všetky namerané hodnoty v prehľadných grafoch. O svojej aktivite teda budete mať vynikajúci prehľad. Na toto spárovanie slúži technológia Bluetooth.

V hodinkách sa tiež nachádzajú systémy na presné určenie polohy: GPS, GLONASS a GALILEO, pričom vďaka zvýšenej vodeodolnosti až na 10 ATM im neublíži ani plávanie. Okrem toho ich však môžete využívať a na všemožné iné aktivity, vrátane behu, cyklistiky, jogy či dokonca golfu. Stačí si len vybrať.

Výdrž batérie prekvapí 

Garmin Epix (Gen 2)
Zdroj: Pocket-Lint

V hodinkách tiež nájdete klasické funkcie ako stopky, kalendár, časovať a podobne, pričom ponúkajú aj jednoducho vymeniteľný remienok. Najlepšia je však na nich výdrž batérie, ktorá podľa výrobcu dosahuje až 16 dní na jedno nabitie, pričom so zapnutým Always-on displejom počítajte skôr so 6 dňami.

Prečítajte si tiež  Mac Studio sa dá hardvérovo vylepšiť. Apple to však blokuje cez softvér

V oboch prípadoch ale ide o fantastické hodnoty, na ktoré sa konkurenčné Apple Watch Ultra nedoťahujú. Tie vedia v úsporných podmienkach vydržať približne 3, maximálne 3,5 dňa.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -