Ak to so športom a svojimi aktivitami myslíte skutočne vážne, mali by ste si zaobstarať kvalitné inteligentné hodinky, ktoré vás budú sledovať vo dne i v noci. Presne takýmto zariadením sú Garmin Epix Gen 2 Sapphire, ktoré teraz kúpite v zľave za fantastickú cenu. Majú plnohodnotnú technologickú výbavu a hlavne veľmi presné senzory, ktoré vám poskytnú veľmi relevantné dáta z meraní.

Garmin Epix Gen 2 Sapphire sú vybavené veľkým 1,3″ AMOLED displejom, ktorý má vysoké rozlíšenie až na úrovni 454 x 454 pixelov. Takisto je chránený extrémne odolným zafírovým sklíčkom, ktoré zabráni vzniku škrabancov a užívať si môžete aj režim Always-on, kedy displej úplne nezhasína. Veľkým benefitom Garmin Epix Gen 2 Sapphire je aj prítomnosť titánovej konštrukcie a tiež plnej senzorovej výbavy. Nechýba tu meranie tepu, oxymeter, krokomer, barometer, možnosť sledovania spánku a veľa ďalšieho.

Hodinky Garmin Epix Gen 2 Sapphire sa v čase uvedenia na trh predávali za cca 999 €, avšak dnes je situácia iná. Po kliknutí na tento odkaz ich kúpite za 740 €, vďaka čomu na nich ušetríte aj niekoľko stoviek eur.

Keď si to porovnáme s prvou generáciou Apple Watch Ultra, hodinky od Garminu sú ešte stále o niečo lacnejšie. Ako nové sa Apple Watch Ultra predávali za viacmenej rovnakú cenu, avšak dnes ich kúpite po kliknutí na tento odkaz od 762 €.

Cenový rozdiel je to síce malý, no ak si potrpíte na dlhej výdrž batérie, vašou voľbou musí byť jednoznačne zariadenie od Garminu. Ak naopak preferujete špičkovú kompatibilitu s inými Apple zariadeniami, v tejto oblasti nemajú konkurenciu práve Apple Watch.

Garmin Epix Gen 2 Sapphire majú týždňovú výdrž na jedno nabitie

Garmin Epix (Gen 2)
Zdroj: Pocket-Lint

A keď už sme načali tú výdrž batérie, pozrime sa na ňu podrobnejšie. Zatiaľ čo Apple Watch Ultra zvládnu fungovať v štandardnom režime 36 hodín a v extrémne úspornom režime 60 hodín, Garmin sa z podobných výsledkov iba smeje.

Výrobca totiž sľubuje, že jeho inteligentné hodinky s AMOLED displejom zvládnu fungovať 16 dní na jedno nabitie. Je síce pravda, že po aktivácii Always-on sa výdrž zásadne zníži na cca 5 – 7 dní, no aj tak pôjde o fantastickú hodnotu, ktorej sa žiadne Apple Watch nemôžu vyrovnať!

Okrem toho sa pri týchto hodinkách môžete tešiť aj na prítomnosť systémov GPS, GLONASS a GALILEO, ktoré vám pomôžu s presným určením polohy, či odolnosť voči vode v rámci normy 10 ATM. S hodinkami tak môžete ísť bez problémov plávať alebo vykonávať iné vodné športy a vôbec nič sa im nestane.

Prečítajte si tiež  5 dôvodov, prečo si kúpiť iPhone 15 (a 5 dôvodov, prečo ho preskočiť)

Zaplatíte s nimi v obchode a podporujú iOS aj Android 

Zdroj: Twitter / JuraWatches /
Unsplash / DC Rainmaker (úprava redakcie)

Na záver už iba spomenieme prítomnosť NFC čipu a funkcie Garmin Pay, vďaka ktorej môžete so svojimi Garmin Epix Gen 2 platiť v obchode podobne, ako cez Apple Pay (zistite si však, či Garmin Pay podporuje vaša banka).

Taktiež stojí za pozornosť prítomnosť mobilnej aplikácie od Garmin, ktorú si nainštalujete do svojho iOS alebo Android zariadenia a spárujete si s ňou svoje hodinky. Následne budete môcť sledovať všetky podrobné dáta a štatistiky priamo na svojom mobilnom zariadení.

Garmin Epix Gen 2 teda jednoznačne patria medzi najlepšie inteligentné hodinky súčasnosti v pomere cena / vlastnosti / protihodnota a ak sa vyslovene neviažete na platformu od spoločnosti Apple, možno, že pre vás budú lepšou voľbou ako Apple Watch Ultra. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -