Pokiaľ ste aktívnym športovcom alebo len chcete pravidelne monitorovať svoje zdravie a aktivity, v oboch prípadoch oceníte inteligentné hodinky Garmin Fenix 7X, ktoré ponúkajú neuveriteľne sofistikovaný hardvér. Okrem toho, že na nich v zľave ušetríte stovky eur sa môžete tešiť aj na celý zoznam prvotriednych funkcií, ktoré do prémiového segmentu inteligentných hodiniek neodškriepiteľne patria.

Začať by sme mohli veľkým a okrúhlym 1,4″ transreflexívnym displejom, ktorý ponúka vysoké rozlíšenie 280 x 280. Na jeho ploche si zobrazíte všetky potrebné informácie vrátane času či dokonca máp celého sveta. Športovci to využívajú najmä pri behaní, cyklistike alebo pokojne aj turistike. Hodinky tiež podporujú operačné systémy iOS aj Android a nachádzajú sa v nich rôzne senzory zabezpečujúce meranie aktuálneho srdcového tepu, frekvencie dýchania či hladiny okysličovania krvi. Garmin Fenix 7X vás budú mať pod palcom počas celého dňa, ale aj noci. Sledujú tiež spánok.

Čo sa týka pôvodnej ceny, Garmin Fenix 7X sa predávali v rôznych prevedeniach a preto nie je pevne stanovená. Pohybovala sa, ale v rozpätí od 999 € do 1 099 €, čo radilo tieto hodinky skôr do triedy produktov zameraných na profesionálov. Dobrou správou ale je, že dnes po kliknutí na tento odkaz zariadenie kúpite od 669 €, čo je brutálna úspora. Vďaka tomu sa profesionálom môže stať snáď úplne každý.

Cez Garmin Pay zaplatíte a v apke si skontrolujete všetky svoje dáta

Garmin Fenix 7X
Zdroj: Instagram / garmin_suunto / garminshopskopje (úprava redakcie) 

Ako sme už uviedli vyššie, hodinky Garmin Fenix 7X sú kompatibilné s operačnými systémami iOS aj Android. Stačí si stiahnuť príslušnú aplikáciu v App Store alebo Google Play, cez ktorú môžete sledovať rôzne dáta, štatistiky a iné detaily týkajúce sa zariadenia, zdravia alebo vašej kondície.

Rovnako majú hodinky aj NFC čip. Ten v praxi podporuje technológiu Garmin Pay, ktorá funguje skoro rovnakým spôsobom, ako Apple Pay. Cez hodinky teda viete zaplatiť kdekoľvek v obchode jednoduchým priložením zápästia ku terminálu. Treba si však najskôr overiť, či Garmin Pay podporuje vaša banka.

Pri Garmin Fenix 7X tiež platí, že ich môžete využiť na akýkoľvek šport. Hodinky majú veľmi presné senzory, ktoré zaznamenajú aktivitu mimoriadne podrobne. Na tento účel sú teda , ako stvorené. Dokonca sa si s hodinkami môžete aj zaplávať, pretože Garmin Fenix 7X podporujú vodeodolnosť až do úrovne 10 ATM (100 M). To je podobné, ako napríklad Apple Watch Ultra.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 dostane väčšie batérie vďaka tomuto triku

Výdrž batérie sa nepočíta v dňoch, ale v týždňoch 

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar
Zdroj: YouTube / JerryRigEverything (úprava redakcie)

Obrovskou výhodou týchto inteligentných hodiniek je to, že sa hrdia výdržou batérie dosahujúcou až 37 dní. Garmin sa už dlhšie prezentuje marketingom, v rámci ktorého tvrdí, že jeho hodinkám meria výdrž v týždňoch a nie v hodinách tak, ako to robí spoločnosť Apple. Ide o obrovskú výhodu, ktorú časť používateľov veľmi ocení.

A ak aj toto zariadenie budete používať skutočne intenzívne, výdrž by mala bez väčších problémov stále dosahovať aspoň 2 – 3 týždne na jedno nabitie. To sú fantastické hodnoty, ktorým sa ťažko konkuruje.

Ak vás teda Garmin Fenix 7X zaujali, po kliknutí na tento odkaz ich získate za najlepšie ceny na Slovensku. Je síce pravda, že výrobca už predstavil aj aktualizovaný model Garmin Fenix 7X Pro, no či vám to za ten príplatok na úrovni niekoľkých stoviek eur stojí je otázne. Za nás je toto stále dobrý produkt, ktorý vám vydrží ešte veľa rokov. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -