Hodinky od spoločnosti Garmin sú na Slovensku veľmi populárne a my sa tomu vôbec nečudujeme. Tieto zariadenia ponúkajú skvelú kompatibilitu s iOS aj Androidom a zároveň veľmi presné senzory, ktoré vás monitorujú vo dne aj v noci. Model Garmin Venu 2 je zlatou strednou cestou a zároveň konkurentom pre Apple Watch. Po zľave ho kúpite za fantastické peniaze.

Čo sa týka technologickej výbavy, Garmin Venu 2 majú všetko, na čo si len pri prémiových hodinkách tohto typu spomeniete. Ich súčasťou je napríklad AMOLED displej s funkciou Always-on a vysokým rozlíšením 416 × 416 px, vďaka čomu vám nebudú prekážať žiadne pixely. V hodinkách ale nájdete aj rôzne snímače, ako napríklad meranie tepu, monitoring spánku, krokomer, oxymeter, barometer, hľadanie mobilu a veľa iného. Garmin Venu 2 vás budú skrátka sledovať na každom jednom kroku.

Čo sa týka ceny, tá je pri tomto produkte viacmenej adekvátna. Ide o „prémiovku“, takže v porovnaní s lacnými čínskymi hodinkami zaplatíte viac. Garmin Venu 2 sú ale so svojou základnou cenou na úrovni 399 € lacnejšie, ako také Apple Watch Series 8 a po kliknutí na tento odkaz môžete mať hodinky dokonca od 299 €, vďaka čomu podlezú aj základnú cenovku Apple Watch SE 2. Hardvérovo sú však úplne inde.

Garming Venu 2
Zdroj: Garmin

Aby ste si to vedeli lepšie predstaviť, spomínané Apple Watch Series 8 spoločnosť Apple predáva vo väčšej 45 mm verzií od 539 €, no po zľave ich môžete získať za cca 428 €, čo je stále výrazne viac, ako by ste zaplatili za Garmin Venu 2.

Samozrejme, Apple Watch Series 8 vám prinesú lepšiu kompatibilitu s iOS zariadením a okrem toho z nich môžete aj telefónovať či odpovedať na správy. V tomto je lacnejší konkurent obmedzený, nakoľko Apple tieto funkcie na iných platformách nepodporuje.

Dá sa s nimi platiť a milujú šport 

Garming Venu 2
Zdroj: Garmin

Obrovskou výhodou Garmin Venu 2 je to, že sú vybavené všetkými možnými technológiami. Jednou z nich je aj služba Garmin Pay, ktorú môžeme označiť za alternatívu ku Apple Pay.

Do tohto systému si jednoducho vložíte svoju platobnú kartu a potom môžete s hodinkami platiť vždy a všade bez toho, aby ste museli z vrecka vyťahovať smartfón alebo peňaženku. Funguje to jednoducho a rýchlo.

Rovnako tak sú Garmin Venu 2 aj vodeodolné, nakoľko spĺňajú normu 5 ATM. Zobrať ich tak môžete na plávanie, alebo iné aktivity v bazéne. Rovnako tak však v ponuke športov nájdete aj beh, cyklistiku, lezenie, lyžovanie, jógu či veslovanie, alebo turistiku. Každý si tu skrátka príde na svoje.

Prečítajte si tiež  Xiaomi Smart Band 7 Pro sa inšpiroval Apple Watch. Po zľave ho Slováci nakupujú, ako na bežiacom páse

Ako sme už naznačili vyššie, Garmin Venu 2 majú plno senzorov, ktoré dokážu sledovať vašu fyzickú aktivitu. Ide napríklad o vstavaný pulzný oxymeter na sledovanie hladiny okysličovania krvi. Hodinky vám samozrejme odmerajú aj váš tep či frekvenciu dýchania.

Rovnako sú ich súčasťou aj rôzne dychové cvičenia, ktoré sa vás snažia v prípade stresu upokojiť či GPS systém pre presnú detekciu vašej polohy. Z užitočných funkcií by sme mohli spomenúť aj meranie hydratácie, menštruačného cyklu či stanovenie kondičného veku.

Garmin Venu 2 majú fantastickú výdrž batérie 

Garmin Venu 2
Zdroj: Garmin

V Garmine už evidentne pochopili, že jeden z hlavných parametrov, podľa ktorého si ľudia vyberajú inteligentné hodinky, je ich výdrž batérie. Aj preto dostal model Venu 2 do vienka pomerne veľký akumulátor, ktorý dokáže fungovať až 12 dní na jedno nabitie.

Je však dôležité zdôrazniť, že pokiaľ si zapnete všetky funkcie a hodinky budete aktívne používať, počítajte skôr s výdržou na úrovni 4 – 7 dní na jedno nabitie. Aj tak ide ale o super údaj, ktorý Apple Watch absolútne „zotrel„.

Konkurenčné hodinky od Apple totiž ponúkajú štandardnú výdrž batérie len na úrovni 18 hodín, pričom v extrémne úspešnom režime zvládnu cca 1,5 – 2 dni na jedno celé nabitie. Garmin je teda ďalej a zároveň ide o jeden z dôvodov, prečo si ľudia túto značku čoraz častejšie vyberajú.

Alternatíva pre Apple Watch

Garming Venu 2
Zdroj: Garmin

Hodinky Garmin Venu 2 síce nie sú pre používateľa Apple platformy tak dobre, ako napríklad Apple Watch Series 8, no vzhľadom na ich cenu a schopnosti predstavujú plne adekvátnu alternatívu. Dokonca sú v oblasti výdrže batérie popredu, čo určite ocení nejeden zákazník.

Na druhej strane, ak očakávate špičkovú kompatibilitu a hlavne funkcie telefonovania (ktoré sú však v hodinkách častokrát zbytočné a väčšina ľudí ich nevyužíva), určite si radšej priplaťte tých 100 – 150 € za Apple Watch Series 8. Okrem iného získate aj EKG.

Garmin Venu 2 sú však perfektným fitness trackerom s množstvom elegantných ciferníkov, senzorov, veľkým akumulátorom a príjemným dizajnom. Môže to byť teda zaujímavá voľba. Rozhodnutie ale nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -