Dizajn inteligentných hodiniek Apple Watch je ikonický svojimi tvarmi aj prvkami. A keďže ide o to najpredávanejšie zariadenie vo svojej kategórii na svete, aj ostatní výrobcovia si chcú „odhryznúť z koláča“. Jedným z nich je aj spoločnosť Huawei, ktorá chystá svoje vlastné inteligentné hodinky Huawei Watch Fit 3. Nebolo by na tom nič zlé, keby nešlo o čistú kópiu Apple Watch.

Na sociálnej sieti X sa objavili produktové fotografie, ktoré tu zdieľal známy leaker Evan Blass. Huawei Watch Fit 3 by mali byť svetu predstavené v blízkej budúcnosti, no keď ich firma ukáže, vlastne už nepôjde o žiadne prekvapenie. Ich dizajn totiž budeme všetci veľmi dobre poznať.

Rovnaký tvar, digitálna korunka aj bočné tlačidlo 

Huawei Watch Fit 3 budú mať veľmi podobný tvar, ako Apple Watch a dokonca im nebude chýbať ani šikovná digitálna korunka či bočné tlačidlo.

Huawei Watch Fit 3
Zdroj: X / Evan Blass
Huawei Watch Fit 3
Zdroj: X / Evan Blass

Na druhej strane sa potom budú nachádzať otvory na reproduktory. A hoci tvar displeja nepôsobí v rohoch tak dokonalo, ako pri Apple Watch, celkovo hodinky od cupertinského giganta veľmi pripomína.

Huawei Watch Fit 3 kopírujú aj Hermes edíciu Apple Watch 

Zaujímavé je, že spoločnosť Huawei skopírovala aj niektoré remienky, ktoré ponúka spoločnosť Apple, pričom sa dokonca neštítila do veľkej miery inšpirovať produktami spoločnosti Hermes, ktoré sú pre Apple Watch exkluzívne – a veľmi drahé.

Huawei Watch Fit 3
Zdroj: X / Evan Blass
Huawei Watch Fit 3
Zdroj: X / Evan Blass

Huawei Watch Fit 3 majú dokonca aj veľmi podobné používateľské rozhranie, ako Apple Watch a veríme, že nejeden spotrebiteľ si ich môže na prvý pohľad pomýliť.

Huawei si dal pozor, aby nešlo o úplnú kópiu 

Na druhej strane si však dal výrobca dostatočne veľký pozor na to, aby ho Apple nemohol za úplné odkopírovanie dizajnu zažalovať. Aplikoval tu preto veľa drobných rozdielov, vďaka ktorým sa Huawei Watch Fit 3 od Apple Watch líšia. Stačí sa pozrieť napríklad na zadnú stranu, kde sa nachádzajú senzory. Tá je na oko úplne odlišná.

Huawei Watch Fit 3
Zdroj: X / Evan Blass

Na druhej strane, každému je už na prvý pohľad jasné, čím sa toto zariadenie pri vývoji inšpirovalo. Uvidíme, čo všetko ponúkne v praxi. Nechajme sa prekvapiť po jeho uvedení na trh.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AirTag môžete získať aj za menej ako 30 €. Ukážeme vám ako
Môže ťa zaujímať
- Reklama -