Apple na WWDC 2020 ukázalo množstvo maličkostí, ktoré budú v reálnom živote mimoriadne praktické. Jednou z nich sú aj notifikácie, ktoré sa v tomto prípade týkajú majiteľov Apple Watch (a Airpods). Keď iPhone zistí, že vaše hodinky sú plne nabité, zobrazí vám upozornenie.

iOS 14 a notifikácia ohľadom nabitia Apple Watch

Prečo máme radi Apple? Lebo si potrpí na každom detaile. Často nám predstavuje funkcie, ktoré nám síce nechýbali, no akonáhle ich začneme používať zistíme, že sme ich vždy potrebovali. Jednou z nich je aj nová notifikácia, ktorá sa používateľovi zobrazí po tom, ako zariadenie detekuje plne nabité hodinky Apple Watch. Pýtate sa na čo je to dobré? Odpovedí je hneď viacero.

iOS 14 dostal notifikáciu, ktorú ocenia majitelia Apple Watch!

V prvom rade nezabudnete svoje hodinky na nabíjačke. Určite nám dáte za pravdu, že sa vám to občas stáva. Ráno odídete z domu a až v práci zistíte, že vám chýbajú Apple Watch, ktoré ostali v spálni na stole. Po novom sa pozriete na iPhone, ktorý vám v podstate pripomenie, že ich akumulátor už má 100% a môžete ich pripnúť na ruku.

Druhým dôvodom je potom nová spánková aplikácia. Je veľký predpoklad, že používatelia budú nabíjať Apple Watch aj cez deň (aby s nimi mohli v noci zaspávať). Opäť sa ale môže stať, že na ne nebudú myslieť. Vďaka iPhonu by malo byť toto „riziko“ minimálne.

V neposlednom rade musíme spomenúť, že niečo podobné dostali aj slúchadlá AirPods. Akonáhle sa ich akumulátor blíži k vybitiu, iPhone vám zobrazí oznámenie, aby ste sa na to pripravili. Skvelá práca Apple!

iOS 14 dostal notifikáciu, ktorú ocenia majitelia Apple Watch!
iOS 14 dostal notifikáciu, ktorú ocenia majitelia Apple Watch!

zdroj

Prečítajte si tiež  10 najlepších dobrodružných filmov, ktoré musíte vidieť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.