Aj keď ste ku svojej novej Apple TV dostali hardvérový ovládač, existuje ešte efektívnejší spôsob, ako toto domáce zariadenie používať. Skrýva sa konkrétne v operačnom systéme iOS a my vám dnes ukážeme, ako si ho nastaviť.

Prečítajte si tiež  Návod: Tento skrytý trik v iOS 15 zmení spôsob, akým používate svoj iPhone

Možno, že ste o tom ani nevedeli, no spoločnosť Apple dlhé roky ponúkala apku s názvom Ovládač, ktorú ste si mohli zadarmo stiahnuť z App Store do svojho iPhonu. Pokiaľ však máte operačný systém iOS 15, zrejme ste si všimli, že táto apka nefunguje.

Akonáhle sa na ňu pokúsite kliknúť, systém vás vždy informuje, že funkcia bola pretransformovaná do ovládacieho centra.

Okrem toho má celé používateľské prostredie tentokrát už vstavanej aplikácie prívetivejší dizajn, na ktorý si rýchlejšie zvyknete. Pre ovládanie Apple TV potrebujete v podstate len pripojenie iPhonu na rovnakú Wi-Fi a to je v zásade všetko.

Návod: Ako pridať Ovládač od Apple TV do Ovládacieho centra v iPhone?

  • Otvorte si aplikáciu Nastavenia
  • Kliknite na položku Ovládacie centrum
  • V spodnej časti nájdite položku Apple TV Remote (sivá ikona) a kliknite na ikonu plus v ľavej časti (pokiaľ ste ju nenašli, je možné, že Ovládač už máte zahrnutý v Ovládacom centre).
  • Hotovo.
  • Teraz stiahnite lištu ovládacieho centra a kliknite na ikonu ovládača.
  • Jednoduché používateľské rozhranie vám ponúka takmer všetko (okrem nastavenia hlasitosti), ako klasický hardvérový ovládač od Apple TV.

Ak sa pýtate, prečo by ste mali svoju Apple TV ovládať práve cez iPhone, odpoveď je jednoduchá. Z nášho pohľadu sa to týka najmä zadávania textu, ktoré je cez klasický hardvérový ovládač dosť nepohodlné. Na iPhone vám vždy vyskočí QWERTY klávesnica, s ktorou to zvládnete za pár sekúnd.

Prečítajte si tiež  Týchto 7 trikov v aplikácii Shazam musí poznať každý používateľ

Okrem toho ale môžeme spomenúť aj fakt, že nie každému sa Apple TV pohodlne ovláda práve cez zariadenie Apple TV Remote. Dotyková plocha iPhonu môže byť intuitívnejšia a hlavne presnejšia. Napíšte nám do komentára, čo v tomto prípade preferujete vy!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.