Spoločnosť Apple už takmer pred desiatimi rokmi začala vybavovať svoje mobilné zariadenia NFC čipom, ktorý v roku 2019 obohatila aj o ultraširokopásmový (U1 Wideband) čip. Technologický gigant z Cupertina tieto technológie využíval predovšetkým na Apple Pay či presné vyhľadávanie v rámci aplikácie Nájsť. Po čase si však našli aj iné úlohy.

Ako iste viete, niektoré moderné vozidlá majú bez-kľúčový systém otvárania dverí. Nie je to však celkom pravda, pretože kľúčik musíte mať stále vo vrecku. Ak si však kúpite novučičké BMW, prípadne vozidlo značky MINI, všetko sa zmení. Ako informuje portál Macrumors, spoločnosť Apple v súčasnosti intenzívne pripravuje zahájenie podpory digitálnych kľúčov od týchto malých mestských luxusných vozidiel.

Vďaka tomu ich bude možné odomykať, zamykať a tiež štartovať len pomocou digitálneho kľúča, ktorý budete mať v aplikácii Peňaženka na svojom iPhone alebo Apple Watch. Fyzický kľúčik bude môcť vďaka tomu zostať doma a jeho digitálnu verziu môžete navyše zdieľať so svojimi blízkymi.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Ako sme už naznačili vyššie, prvou spoločnosťou, ktorá prišla s podporou digitálnych kľúčov vo svojich vozidlách bola materská spoločnosť MINI, automobilka BMW. Stalo sa to ešte v roku 2020 a používatelia si túto funkciu užívajú predovšetkým na novších modeloch.

Až teraz však boli konfiguračné kľúče upravené tak, aby bolo možné digitálne kľúče spárovať aj s vozidlami MINI. Je to možné preto, lebo využívajú mnoho komponentov z BMW.

MINI prichádza s novým operačným systémom 

MINI len pred niekoľkými mesiacmi predstavilo nový operačný systém MINI 9. generácie, ktorého súčasťou je funkcia s názvom MINI Digital Key Plus.

Tá bude podporovať Ultra Wideband na zariadeniach s iOS aj Androidom. Na odomknutie nebudete musieť telefón vyberať ani len z vrecka.

Na záver už iba doplníme, že operačný systém MINI 9 bude bežať na veľkom okrúhlom 9,4″ OLED displeji, ktorý je známy aj pod označením MINI Interaction Unit. Nachádzať sa bude v najnovších vozidlách.

Každopádne je to celé dobrá správa. Práve vďaka takýmto krokom sa odomykanie auta cez iPhone či Apple Watch stane podobným štandardom, akým je dnes systém Apple CarPlay.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Chevy spustilo z liniek prvé auto s CarPlay!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.