Po internete koluje vtip, že zatiaľ, čo spoločnosť Apple meria výdrž batérie svojich inteligentných hodiniek v hodinách, spoločnosť Garmin to robí v týždňoch. A aj keď sa vám to môže zdať ako ťažko dosiahnuteľné, my sme to vyskúšali na vlastnej koži. Z výsledku sme boli šokovaní.

Náš kolega Juraj si ešte minulý rok zaobstaral inteligentné hodinky Garmin Fenix 7X so solárnym nabíjaním, ktoré sa bežne predávajú za 1 199 €. Keďže sú však tieto hodinky vo výhodných zľavách, kúpiť sa dajú aj za 820 € s DPH, vďaka čomu na nich krásne ušetríte. Aká je ale ich povestná výdrž batérie v praxi?

Výdrž batérie Garmin Fenix 7X podľa výrobcu

Pozrime sa v prvom rade na to, čo vo svojich oficiálnych materiáloch píše samotný výrobca. Garmin uvádza, že jeho inteligentné hodinky Fenix 7X zvládnu až 28 dní na jedno nabitie v štandardnej verzii a 37 dní spolu so solárnym nabíjaním.

Pokiaľ ich budete chcieť využiť v plnom nasadení za prítomnosti GPS režimu, pripravte sa na to, že vám výdrž klesne „len na“ 122 hodín (cca 5 dní). Naopak, v extrémne úspornom režime môžu vaše hodinky Fenix 7X fungovať približne rok!

O všetko sa stará jednak veľký Li-Ion akumulátor, skvelá optimalizácia celého systému a tiež extrémne úsporný transflexný displej.

Koľko vydržia Garmin Fenix 7X v reálnych podmienkach? 

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar
Zdroj: YouTube / JerryRigEverything (úprava redakcie)

V prvom rade treba napísať, že je veľmi ťažké posúdiť, koľko vydržia Garmin Fenix 7X v reálnych podmienkach, nakoľko každý bude svoje hodinky používať trochu iným spôsobom, čo môže mať citeľný vplyv na výdrž batérie.

Náš kolega, ktorý si ich zaobstaral, ich napríklad nosí každý deň do práce, berie si ich do posilňovne, na výlety, turistiku a skrátka všade, kde sa mu hodia.

Využíva pri tom množstvo funkcií a sledovanie metrík, ktoré mu toto zariadenie ponúka. Sám sa označuje za stredne náročného používateľa, takže určite existujú ľudia, ktorí dokážu zo svojich Fenix 7X vyťažiť ešte viac.

Nie sú to len marketingové „kecy“

Po niekoľkých mesiacoch máme verdikt, ktorý vás prekvapí. Marketingové reči výrobcov sú jedna vec a realita potom druhá. Najmä pri výdrži batérie v zariadeniach, kam spadajú aj inteligentné hodinky, sa udávané a namerané dáta často rozchádzajú.

V prípade 820 – eurových hodiniek Garmin Fenix 7X so solárnym nabíjaním to ale neplatí. Z dlhodobého hľadiska ich Juraj nabíja raz za cca 3 týždne, pričom sa bežne dostáva aj na úroveň tri a pol či dokonca štyroch týždňov (v závislosti od používania). Už sa mu ale podarilo vybiť batériu aj po 15 dňoch, pričom však priznal, že častejšie využíval GPS.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 6 - prečo neočakávame žiadnu veľkú zmenu?

Ako sám poznamenáva, „Garmin Fenix 7X by určite vydržali aj mesiac na jedno nabitie, pokiaľ by som ich používal menej a nešportoval s nimi. Podľa mňa by ale v takomto prípade nedával ich nákup zmysel“. 

Ak teda hľadáte inteligentné hodinky s čo najlepšou výdržou a Garmin Fenix 7X máte v hľadáčiku, verzia so solárnym nabíjaním dosahuje neskutočné výsledky. Najvýhodnejšie ponuky na jej nákup nájdete u týchto predajcov. Dajte nám vedieť do komentárov, či by ste si ju boli ochotní zaobstarať. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here