Apple je v súčasnosti jedna z najbezpečnejších technologických firiem na svete, to vie asi každý. Ani na rozkaz vlády Apple nechcelo odomknúť iPhone teroristu, ktorý mohol prezradiť zásadné informácie vo vyšetrovaní. Vo firme sú na bezpečnosť a súkromie skutočne veľmi citliví a dajú si záležať na tom, aby bol každý užívateľ dostatočne chránený. To platí pre iPhone, pre iPad, pre Mac a samozrejme aj pre Apple Watch. Tým ale britská vláda podľa všetkého dostatočne neverí, ministri ich nesmú nosiť.

Apple Watch ako hrozba?

Áno, čítaš správne, vo Veľkej Británií to majú celkom veselé. Ministri nemôžu nosiť hodinky Apple Watch, pretože obsahujú mikrofón a kompetentní majú obavu z toho, že ak by boli hodinky napadnuté hackermi, čo je prakticky nemožné, mohli by sa na svetlo sveta dostať informácie, ktoré mali ostať ukryté pred zrakmi verejnosti. Na verejnosť by sa vraj pomocou Apple Watch mohlo dostať odpočúvanie kabinetu. Pokiaľ si dobre pamätáme na predošlého premiéra Davida Camerona, ten nemal s nosením inteligentných hodiniek na zápästí žiaden problém.

- Reklama -

Nosenie bolo povolené a vlastnilo ich pritom pomerne veľké percento ministrov. Svoje Apple Watch má dokonca aj Britský minister spravodlivosti Michael Gove. S hodinkami má však problém nová premiérka Theresa May, ktorá si myslí, že prinášajú potencionálnu hrozbu pri úniku informácií. Je mierne zvláštne, že sa zákaz týka v súčasnosti prevažne hodiniek Apple Watch, časom sa hádam pridajú aj ďalšie wearable zariadenia, ktoré sú určite omnoho ľahšie napadnuteľné, ako inteligentné hodinky s nakúsnutým jablkom.

Tento zákaz je vraj len akýmsi rozšírením už existujúceho zákazu, ktorý pojednáva o tom, aby ministri nemali pri sebe mobilné telefóny, ktoré sú určite rovnaká hrozba ako samotné Apple Watch. Neoficiálne informácie potvrdili, že ide o hrozbu konkrétne od ruských hackerov, ktorí sú vraj veľmi zvedaví na to, čo sa za dverami  kabinetu skutočne deje. Oficiálne vyhlásenie však samozrejme hovorí len o hackeroch. Toto opatrenie je veľmi zaujímavé, aj keď v skutočnosti možno trošku zbytočné. Človek však nespraví nič, bezpečnosť je bezpečnosť!

Apple Watch - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.