Apple predáva denne niekedy aj milióny iPhonov a my sa tomu čudovať určite nemôžme. Ľudia tieto zariadenia skrátka kupujú a dokážu čakať aj pol roka na nový model, ktorý bude stáť celú ich výplatu s tým, že im to nevadí. Mladí Američania sú rekordmani v tom, koľko z nich vlastní iPhone a koľko z nich si plánuje kúpiť ďalšiu generáciu. Rovnako tak sú medzi mladými rozšírené aj hodinky Apple Watch.

iPhone a Apple Watch

Amerika je domáci trh pre Apple, ale to zas neznamená, že je pre Apple vyslovene prioritný, nakoľko spoločnosť vo veľkom už roky predáva aj v Európe. Tá je tiež dosť veľká, Pomaly, ale isto sa Apple dostáva do obrovskej Číny, ktorej silný potenciál v predajoch cítiť každý rok po zahájení predaja nového modelu. Hoci sa teda Apple už niekoľko rokov zameriava viac globálne a nielen na Ameriku, stále je aj na svojom domácom trhu veľmi populárny. Svedčia tomu aj výsledky nedávnemu výskumu spoločnosti Piper Jaffray.

- Reklama -

Analytická spoločnosť totižto zistila, že mladí američania vlastnia iPhone v rekordných počtoch. Pokiaľ sa pozrieme už na konkrétne čísla, zistíme, pomerne šokujúce informácie. Z 55 000 opýtaných vlastní nejaký iPhone (aj starší model) až 76% z nich, čo sú 3/4. Ešte však zaujímavejšia je informácia o tom, či si plánujú kúpiť nový model po tom ako sa dostane na predajné pulty. Áno povedalo až 81% používateľov, čo je len tak mimochodom o 13% viac, ako pri rovnakej otázke dosiahol percent konkurenčný Android.

iPhone - svetapple.sk

Tohtoročný iPhone 7 a 7 Plus sa naozaj podaril a nehovoríme to len ako používatelia, ale aj ako ľudia, ktorí mali možnosť sledovať to, ako sa postupne predával. Dosahoval rekordné zisky a práve iPhone 7 a 7 Plus stanovil nový rekord v predajoch. Ten bol prekonaný z roku 2014, kedy rekord dosiahol iPhone 6 a iPhone 6 Plus. iPhone 7 je teda evidentne rozšírený už skoro úplne všade a jeho nástupca sa bude objavovať tiež v obrovskom množstve rúk, ktoré budeš mať možnosť vidieť na ulici (koniec koncov, možno aj v tej tvojej, však?).

Druhý graf nám ukazuje aký majú mladí záujem o hodinky Apple Watch. Objektívne sú tu úplne iné, omnoho nižšie čísla, ale popravde to je v podstate jedno. Apple Watch sú totižto produktom, ktorý vlastne nikto nepotrebuje a ak sa predá čo i len jeden kus je to úspech. Apple ich ale predáva milióny takže tu nie je o čom!

Apple Watch - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here