O watchOS 10 sa hovorí ako o prelomovom systéme, ktorý príde s najväčšími novinkami za posledné roky. Podľa analytikov pôjde o najdôležitejší update od dôb predstavenia samotného operačného systému v roku 2014.

Ako tvrdia informácie, za ktorými stojí leaker známy pod pseudonymom Analyst941 na Twitteri, chystaná aktualizácia bude obsahovať niekoľko nových funkcií.

V update nebude chýbať nové rozloženie domovskej obrazovky, ako aj zmeny v používateľskom rozhraní. Nové rozloženie bude jednoduchšie na navigáciu a bude mať viac aspektov podobných systému iOS.

watchOS 10 prinesie radikálne zmeny

Najväčšou novinkou má byť funkcia, vďaka ktorej bude možné vo watchOS 10 vytvoriť priečinok priamo na domovskej obrazovke. To by malo fungovať na rovnakom princípe, ako v systéme iOS na iPhone.

Nebudeme si klamať, že súčasné riešenie s rozložením apiek je trochu chaotické a používatelia preto často siahajú po jednoduchšom „zoznamovitom“ rozložení. watchOS 10 by mohol uvedený nedostatok po rokoch vyriešiť.

Aktualizácia watchOS 10
Zdroj: 9to5mac

Apple Watch prejdú v roku 2023 len drobnou modernizáciou 

Nakoľko Apple plánuje tento rok pre všetky modely hodiniek Apple Watch len minimálne hardvérové zmeny (tak ako v ostatných rokoch), celá pozornosť bude venovaná operačnému systému.

Prvá vývojárska beta verzia watchOS 10 by mala byť sprístupnená členom Apple Developer Programu veľmi krátko po ich premiére na konferencii. Prvej verejnej bety sa následne dočkáme v júli.

Pripravovaný watchOS 10 bude predstavený spolu s iOS 17 a macOS 14 na konferencii WWDC 2023, ktorá prebehne od 5. do 9. júna. Akú novinku by ste v novej verzii systému uvítali vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov.

Prečítajte si tiež  Apple chystá veľkú show. VR Headset bude hlavnou hviezdou konferencie WWDC

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -