Hoci je teraz plno rečí ohľadom nového iPhonu 8 a jeho dvoch lacnejších bratov modelu 7S a 7S Plus, na utorkovej Keynote by sme sa mali dočkať aj iných zariadení, ktoré sú pre Apple tiež veľmi dôležité. Reč j o Apple TV novej generácie a rovnako tak o hodinkách Apple Watch Series 3. Oba produkty majú čo ponúknuť a na oba sa tešíme. Čo teda od nich môžeme očakávať?

Nová Apple TV

Posledná generácia bola predstavená ešte pred dvoma rokmi, no popravde mi stále vyhovuje a mne ako človeku, ktorý nevlastní 4K televíziu bude stačiť ešte minimálne rok. Práve podpora tohto formátu by mala byť jej hlavnou výhodou. Filmy vo vysokej kvalite sú už dnes testované pomocou iTunes Store a onedlho si ich budeme môcť pustiť práve na Apple TV budúcej generácie. Moc o nej ale v tomto štádiu povedať nevieme. Predpokladá sa napríklad, že prinesie výkonnejší procesor Apple A10 či prepracovaný ovládač a ovládanie. Rovnako tak vznikajú špekulácie o dizajne. Ten by sa vo všeobecnosti príliš meniť nemal.

- Reklama -

Rozdiel by ale mohol byť napríklad vo farbe „krabičky“. Apple by mohlo pridať aj bielu farbu, ktorá by sa určite hodila do mnohých interiérov viac, ako súčasná čierna. Hoci to nie je dizajnový skvost, v Apple si na nej dali záležať a určite sa ju človek nemusí hanbiť ukázať niekde na poličke. V peknej farbe (možno kontrastnej) by to bolo o to krajšie.

Apple TV sa dočká budúcej generácie - svetapple.sk
Apple TV sa dočká budúcej generácie – svetapple.sk

Nové Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3 sú Ďalším produktom, ktorý by sme už v utorok mali vidieť, no nikto tomu zatiaľ nevenuje príliš veľkú pozornosť. Upgrade nebude zase tak výrazný. Nie, nebudeme mať nový dizajn hodiniek, tie budú vyzerať stále rovnako (aj keď sa špekulovalo, že by mohli trošku schudnúť). Samozrejmosťou potom budú nové remienky či lepšie prispôsobený WatchOS. Hodinky by mali priniesť samostatné pripojenie k LTE, budú tak ešte viac samostatné ako sú dnes, čo ocení väčšina budúcich majiteľov. Rovnako by sme sa mohli dočkať nových funkcií. Hovorilo sa o senzoroch, ktoré by vedeli zmerať hladinu cukru v krvi. To by veľmi pomohlo diabetikom.

Procesor v hodinkách by mal byť zase o čosi výkonnejší, no zároveň energeticky úspornejší. Hodinky by mohli priniesť väčšiu kapacitu batérie. Uvidíme ale, či to podporí dlhšiu výdrž. LTE pripojenie si vyžiadá jej veľké percento a tak sa Apple možno nikam neposunie. Dôležité je aby pri výdrži nedošlo k zhoršeniu, to vážne nechceme!

Apple Watch Series 3 - svetapple.sk
Apple Watch Series 3 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.