Apple Watch boli po prvý krát predstavené ešte v roku 2014 po boku iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Je to síce skoro neuveriteľné, ako rýchlo ten čas letí ale je to aj skutočne tak, že produkt poznáme už skoro 4 roky. Navyše stále je v jednej a tej istej forme s dizajnom, ktorý sa za celú túto dobu prakticky nezmenil. To by sa ale mohlo stať práve teraz! 

O 15% väčší displej a lepšia baterka

Predpovede na tento rok hlásia, že by sa dizajn hodiniek mohol po prvý krát trošku zmeniť. Netvrdíme, že pôjde o zásadnú zmenu ale Mign-Chi Kuo (jeden z najlepších analytikov) z KGI tvrdí, že skrátka Apple dizajn mierne vylepší. Malo by sa to týkať napríklad displeja, ktorý bude mať o 15% väčšiu uhlopriečku ako aktuálne modely. Displej na súčasných Apple Watch Series 3 som ocenil len včera. Tiež som ale spomenul, že niekedy sa skrátka pri používaní veľkým prstom na malom displeji netrafím. Jemné zväčšenie teda určite privíta úplne každý.

- Reklama -

Dizajn by as ale nemusel meniť až tak zásadne. Predpokladáme, že kompatibilita s náramkami ostane naďalej rovnaká tak ako doteraz. Hodinky by ale mohli byť o čosi tenšie, čím by sa teoreticky lepšie nosili na ruke. Vylepšenie však nepríde len v dizajne samotného produktu. Dočkať by sa ho mala aj baterka, ktorú som len tak mimochodom tiež stihol vychváliť. Ak bude ešte lepšia, určite nemám nič proti. Je to zásadná vec a posunúť výdrž hodiniek na 3 dni bez nutnosti nabíjania by bol perfektný krok a tiež ťahák na budúcich majiteľov.

Posledná vec, ktorá by sa mala vylepšiť je sledovanie nášho zdravia. Pribudnúť by mohli napríklad nové senzory. Už dlhšie sa špekuluje o tom, že budúce Apple Watch budú schopné merať hladinu cukru v krvi. Ak by sa to podarilo a Apple získalo aj patričné certifikáty, mohlo by sa zariadenie používať ako zdravotná pomôcka. Hodinky budú samozrejme aj v budúcnosti ladené na zveľaďovanie nášho pohybu a budú nás vyzývať do rôznych aktivít a športov, čo samozrejme vítame.

Nové hodinky prinesú väčší displej, lepšiu výdrž batérie a tiež aj rozšírené funkcie senzorov - svetapple.sk
Nové hodinky prinesú väčší displej, lepšiu výdrž batérie a tiež aj rozšírené funkcie senzorov – svetapple.sk

Lepšie predaje

Správa od Ming-Chi Kua nehovorí len o samotnom dizajne a zmenách hodiniek. Podľa jeho vlastných slov bude jablková spoločnosť s predajom tohto produktu práve tento rok mimoriadne úspešná. Sám odhaduje, že sa jej podarí predať až 24 miliónov kusov Apple Watch. To veru nie je málo. Ide o 30% viac ako minulý rok. Predaje stále rastú a hodinky sú čoraz populárnejšie. Čo sa týka dlhodobého odhadu, Kuo je presvedčený o tom, že firma dokáže predávať zhruba 50 miliónov hodiniek ročne. No a tu je krásne vidno, ako sa tento produkt Applu vyplatil, aj keď to zo začiatku vyzeralo ako totálny prepadák.

Prvý rok sa predalo len zopár miliónov hodiniek a to firme príliš veľký zisk neurobilo. Vlastne to bol len nepatrný zlomok a Apple Watch vyzerali ako “hobby” produkt. Dnes už je ale všetko ináč a zariadenie sa začína dostávať medzi dôležité činiteľe predaja v Cupertinskej firme. Perfektná práca.

Tim Cook zdá sa trafil do čierneho. Apple Watch zažívajú čoraz väčší úspech - svetapple.sk
Tim Cook zdá sa trafil do čierneho. Apple Watch zažívajú čoraz väčší úspech – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here