Hoci si to veľa z vás asi ani neuvedomuje Apple o pár dní nepredstaví len nový iPhone 7 a iPhone 7 Plus ale aj niečo ďaleko, ďaleko zaujímavejšie. Mali by to byť hodinky Apple Watch 2, ktoré prinesú nové pokročilé funkcie a technológie a to všetko s relatívne rovnakým dizajnom ako majú Apple Watch 1. Najnovšie správy prináša Bloomberg a v podstate len potvrdzuje to, čo povedal slávny analytik Ming-Chi Kuo v jeho nedávnej správe, informácie sú ale rozšírenejšie.

Mobilná sieť v Apple Watch nebude

V prvom rade by sme začali asi tým, že Apple Watch 2 nebudú mať možnosť pripojenia sa k mobilnej sieti. Táto možnosť by znamenala, že by mohli mať napríklad vlastný telefón, prípadne prístup na internet ale ako nám prezradila analytická spoločnosť, Apple to v súčasnosti celkom nezvláda. Nie, že by to nešlo vyrobiť a o financie už vôbec nejde, tých má firma habadej! Ide skôr o to, že sa Apple bavilo s telekomunikačnými spoločnosťami o tom, ako by sa to dalo urobiť.

- Reklama -

Vraj sa aj našlo finálne riešenie, no problém nevyriešilo. Problém je totižto v tom, že by Apple Watch príliš dlho nevyžrali. Ich baterka je strašne malá, respektíve jej kapacita, no a náročnosť mobilných dát na ňu, by mala veľmi negatívny vplyv. Skrátka by to nefungovalo dobre a to samozrejme nikto nechce. Je možné, že sa mobilných dát či samostatného telefonovania v Apple Watch dočkáme už na budúci rok, prípadne o rok neskôr, no počas tohto septembra na niečo podobné máme zabudnúť!

Telefón a mobilná sieť - svetapple.sk

GPS a Fitness funkcie

Ďalšia vec, o ktorej sa Bloomberg zmienil je GPS a fitness funkcie, ktoré budú nové hodinky prinášať. Áno, dočkáme sa GPS modulu. Nie, nebude to preto aby nás mohla CIA potajomky sledovať a zbierať o nás informácie ale preto aby mohli hodinky sledovať trasu, po ktorej sa budeme pohybovať. Vďaka tejto informácií následne budú vedieť lepšie analyzovať napríklad to, koľko človek urobil krokov, vyšliapal poschodí či zabehol kilometrov. Doposiaľ je to možné len po pripojení iPhonu, nakoľko súčasná generácia Apple Watch nemá GPS modul a tak je to trošku nepohodlné.

Nie každý si totižto chce zobrať na svoje športové aktivity iPhone, ktorý musí byť skoro vždy na blízku aby sa s hodinkami dali robiť aspoň ako tak lepšie veci. Vďaka pridaniu GPS a pravdepodobne aj nejakých nových senzorov zo spodnej strany hodiniek by sme sa mali dočkať podstatne rozšírenejších fitness funkcií. Tie súčasné sú síce dostatočné, no povedzme si pravdu, že akákoľvek, či už drahšia alebo lacnejšia konkurencia toho ponúka oveľa viac. S Apple Watch 2 teda bude radosť športovať a na to sa veľmi tešíme.

GPS - svetapple.sk

FaceTime kamera

Posledná vec, o ktorej zatiaľ vieme, že by mala byť v hodinkách veľkou novinkou je FaceTime kamera na prednej strane hodiniek. Táto kamera nebude samozrejme slúžiť len na to, aby si ľudia mohli robiť „selfíčka“ aj keď neočakávame, že jej primárny účel bude v mnohých prípadoch práve takýto. Každopádne tu bude jednoduchšia komunikácia so svetom. Každého tebe blízkeho, s kým budeš ochotný komunikovať cez video budeš mať priamo na ruke a bude to super. Hodinky majú síce len malý displej, čiže ho asi neuvidíš úplne detailne, no uvidíš ho a nebudš musieť vyťahovať mobil z vrecka.

Práve s príchodom kamery a väčšej samostatnosti a nezávislosti od iPhonu by sa mohlo zväčšiť aj úložisko. To by po novom mohlo mať až 8GB. Súčasné hodinky majú slušné 4GB, čo je tiež dosť na tak malé zariadenie, no na druhú stranu, aj takéto úložisko sa ľahko zaplní!

FaceTime - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.