Apple je revolučná firma nielen pre svoje nádherné produkty, ktoré sú sústredené na čo najlepší výkon a zároveň na čo najatraktívnejší dizajn, ale aj pre svoje fantastické riešenia, ktoré tak milujeme. Pozrime sa napríklad na konektor MagSafe, ktorý nájdeme na všetkých súčasných MacBookoch, teda až na 12″ MacBook s retina displejom, ktorý používa USB-C. Každopádne, dnes prichádza ďalší veľmi zaujímavý patent, ktorý zaujímavo rieši konektory!

Fantastický nápad na konektor od Apple!

Najnovší patent, ktorý získalo Apple popisuje veľmi zaujímavé použitie konektorov. Ako sme si už zvykli, Apple veľmi rado pracuje s magnetmi a tie sú vo veľkom použité aj tu. Niečo podobné vlastne poznáme už dnes. Ide o magnetické pripínanie klávesnice pri iPade Pro, ktoré by malo fungovať veľmi podobne ako popisovaný patent. Ten by mal mať ale ešte jednu veľmi veľkú výhodu.

- Reklama -

Apple by takéto špeciálne konektory mohol dodávať ku každému Apple produktu alebo napríklad k iOS zariadeniam. Tie by potom mohli byť kompatibilne aj napríklad s MacBookmi a podobne. Hlavnou výhodou je to, že sa takýchto konektorov dá pripnúť hneď niekoľko na seba. Presne vďaka tomu by bolo jednoduchšie prepojiť iPad, iPhone či MacBook naraz, bez zbytočného zabratia USB portu.

Apple patent - svetapple.sk

Tieto konektory by mali byť schopné prenášať dáta a rovnako aj dobíjať zariadenie, čo berieme ako samozrejmosť. To, či niekedy Apple niečo podobné predstaví samozrejme netušíme, ale mohlo by ísť aj o bezdrôtové nabíjanie, keď sa nad tým človek hlbšie zamyslí. Okrem tohto patentu získalo Apple ešte jeden, ktorý pripomína viacmenej nabíjačku Apple Watch.

To či bude takto vyzerať budúca nabíjačka pre tieto hodinky zatiaľ samozrejme nevieme, no myslíme si, že tá súčasná vyzerá o čosi lepšie ako tá, ktorú môžeme vidieť na patente. Každopádne tri špeciálne konektory na zadnej strane by mohli napríklad zvýšiť rýchlosť nabíjania, čo by sme pri hodinkách určite radi privítali a v takomto prípade by nám asi ani nevadil ani samotný dizajn.

Netreba ale zabúdať, že Apple je Apple a podobných a patentov má vo svojom repertoári doslova stovky. Takmer každý jeden patent je výnimočný a potešili by sme sa s ním aj pri novom produkte avšak ako sme si už stihli zvyknúť za tie roky, len veľmi málo z patentov sa nakoniec stane aj realitou. Uvidíme teda, ako to dopadne pri týchto patentoch!

Patent - svetapple.sk

 

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here