Apple Watch sú hodinky, ktoré za dva roky existencie prakticky dobyli svoj trh. Je neuveriteľné, ako rýchlo si ich ľudia dokázali zamilovať a tiež je neuveriteľné, ako sa aj napriek nadmerne vysokej cene dokážu dobre predávať. Presnejšie čísla síce stále nepoznáme, ale sme si istí, že na nich už Apple stihlo zarobiť milióny a milióny dolárov. To je celkom sľubné. Pre Apple to znamená druhú generáciu a druhá generácia znamená viacero noviniek. Akých?

Apple Watch 2

Druhá generácia hodiniek Apple Watch už klope na dvere a my sme boli tak zaujatí tým, čo prinesie iPhone 7 a iPhone 7 Plus, že sme na ne skoro zabudli. Nevadí, aj tak sme doteraz nemali veľa informácií o tom, čo prinesú. Každopádne, teraz už nejaké informácie máme a konečne ti môžeme prezradiť prvé novinky, ktoré o tomto produkte vieme!

- Reklama -

O nové informácie sa s nami podelil svetoznámy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý je asi najlepší Apple analytik pod svetlom. Má prakticky najlepšie informácie zo všetkých a ak dá niečo von, na 95% sa to o pár dní, týždňov či mesiacov stane skutočnosťou. Netvrdíme síce, že musíš jeho správam veriť na 100% a brať ich ako samozrejmosť, no môžeš rátať aspoň s tým, že sa s vysokou pravdepodobnosťou nezmenia. Tak poďme na to pekne po poriadku.

Apple Watch - svetapple.sk

Noivnky

Začneme hneď procesorom. Kuo tvrdí, že nová generácia Apple Watch dostane podstatne výkonnejší čip, ktorý dodá spoločnosť TSMC. Tá vyrába procesory pre rôzne Apple produkty už dlhé roky. Hodinky Apple Watch budú vďaka výkonnejšiemu čipu svižnejšie, stabilnejšie a hlavne samostatnejšie. Nebudú na svoje fungovanie výhradne potrebovať iPhone. Nová generácia teda bude mať čo ponúknuť aj „pod kapotou“. To ale ani zďaleka nie je všetko.

Hodinky by mali obsahovať napríklad aj vlastný GPS modul, aby si si na svoje fitness aktivity nemusel brať aj iPhone. Okrem toho tu potom bude barometer. Vďaka nemu budú vedieť hodinky počítať poschodia, respektíve prevýšenie. Barometer má každý iPhone 6 a každý iPhone 6S. Jeho využitie nájdeš v aplikácií Health, priamo na poschodiach.

Hodinky by mali byť vraj aj veľmi vodeodolné. To, či budú úplne vodotesné síce nevieme, no vieme, že majú byť aspoň vodeodolnejšie ako sú v súčasnosti. Znamená to možno viac plaveckých aktivít, ktoré bude možné pomocou hodiniek sledovať. To znie ako celkom fajn nápad.

Apple Watch 2 - svetapple.sk

Dizajn

Čo sa dizajnu týka, tak tu podľa Kua nemáme očakávať príliš veľké zmeny. Hodinky Apple Watch by mali vyzerať takmer rovnako ako dnes. Možno prídu mierne dizajnové zmeny. Možno budú o čosi tenšie, nevieme. Vieme ale, že ani jedna z týchto zmien nebude natoľko výrazná aby sa niečo zásadne menilo. Opäť by sme tu mali mať dve verzie. Menšie hodinky s 38mm displejom budú ideálne pre ženy, väčšie s displejom 42mm zase ideálne pre mužov. O cene zatiaľ nevieme nič, no predpokladáme, že bude rovnaká ako pri súčasných modeloch, ak samozrejme Apple nepredstaví nejaké nové edície.

Ming-Chi Kuo nakoniec dodáva, že predaje hodiniek by mali v budúcnosti poriadne stúpnuť. Medzi rokmi 2018-2020 sa vraj očakáva schválenie veľkého množstva zdravotníckych aplikácií FDA, čo významne pozdvihne aj predaje Apple Watch či iných wearable náramkov. Máme sa teda očividne na čo tešiť! Nových hodiniek sa dočkáme už zrejme 9. septembra po boku iPhonu 7.

Apple Watch - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.