Som Apple nadšenec ako každý iný a mám iPhone či MacBook, ktoré aktívne používam a vymieňam už niekoľko rokov. Všetky nové produkty som si mal možnosť odskúšať a nejeden z nich si aj kúpil, pretože mi prišli super užotočné. Mám napríklad aj iPad či Apple TV. Hodinky Apple Watch ale na mojej ruke stále nie sú a obávam sa, že stále nebudú. Dôvod je pomerne prostý aj keď by sa malo Apple dobre zamyslieť nad tým, kde asi najviac stráca svojich zákazníkov!

Apple Watch a majiteľ iPhonu

Ako majiteľ iPhonu využívam všetky možné funkcie ktoré mi ponúka a ktoré mi ponúkajú aplikácie nainštalované v ňom. Vďaka iPhonu viem všetko, čo sa okolo mňa deje. Dostanem sa všade či už autom alebo pešo a dokážem sa spojiť s kýmkoľvek na koho mám kontakt. Hodinky Apple Watch ale stále nemám a tak trochu postrádam ich význam.

- Reklama -

V prvom rade mám vlastné hodinky, ktoré slúžia na to, na čo hodinky slúžiť majú a to je ukazovanie času. To je pre mňa ten najdôležitejší údaj, ktorý potrebujem nosiť na svojom zápästí. Akonáhle potrebujem zistiť niečo iné, jednoducho vytiahnem z vrecka iPhone. Nie je to len o tom, že by mi vadili notifikácie na ruke. Nevadili. Je to aj o tom, že na iPhone viem omnoho rýchlejšie a pohotovejšie reagovať. A to si nemyslite, že som Apple Watch nemal, používal som ich mesiac ale akosi som neprišiel na to, prečo by som si ich mal vlastne dobrovoľne zakúpiť. Nepotreboval som ich.

Apple v tomto smere skrátka neponúka dosť dobrý dôvod, prečo by som hodinky potreboval, ponúka len dôvod prečo by som hodinky chcel. Tu je ich dokonca viac. Je to moderné, strašné cool a je to drahé. Viac z nich ale nezískam, minimálne nie, pokiaľ budú závislé na pripojení cez telefón. Čoskoro sa však dočkáme LTE Apple Watch 3. Tie by mohli predsa len priniesť ešte väčšiu sebestačnosť a možno aj nové funkcie, ktoré by môj názor pozmenili. Nateraz mi je ale naozaj ľuto dávať zhurba 400 euro za produkt, ktorému by sa každý rok znižovala hodnota a nedržal by si cenu. Za tie peniaze si kúpim už kvalitné značkové hodinky, ktoré si cenu budú držať omnoho dlhšie!

Apple Watch - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.