Inteligentné doplnky v podobe smart náramkov a hodiniek máme na trhu už niekoľko rokov. Za ten čas sa spoločnosti Apple podarilo obsadiť väčšinovú časť segmentu, ktorú jej zabezpečujú Apple Watch. Podľa niekoľkých zistení sa však gigant z Cupertina pustil aj do vývoja vlastného inteligentného prsteňa.

Na trhu momentálne figuruje hneď niekoľko smart prsteňov, ako napríklad Oura Ring, alebo Wave for Work. Ide o produkty s rôznym zameraním, spomedzi ktorých by si Apple mohol vybrať hlavne sledovanie aktivity a telesných funkcií. Išlo by o akési „okresané“ senzory nachádzajúce sa v Apple Watch, ktoré by boli následne implementované do prsteňa. Nešlo by však len o obyčajné zariadenie na zaznamenávanie pohybu.

Prsteň od Apple sa možno už čoskoro stane realitou

Spoločnosť Apple má záujem o vytvorenie vlastného inteligentného prsteňa, ktorý by bol schopný komunikovať s inými zariadeniami a poskytovať používateľovi haptickú spätnú väzbu. V novom patente Apple opisuje, ako by mohol fungovať prsteň, ktorý by mal na sebe senzory tlaku a ovládacie prvky.

Apple inteligentný prsteň
Zdroj: The Irish Sun

Prsteň by mohol slúžiť ako nenápadné a pohodlné zariadenie, ktoré by upozorňovalo používateľa na dôležité udalosti, alebo správy. Jemné ťuknutia na vnútornej strane prstenca by signalizovali nové oznámenia a notifikácie, podobne ako pri hodinkách.

Spoločnosť Apple už dlho pracuje na koncepte inteligentného prsteňa, o čom svedčí aj viacero patentov na túto tému. Niektoré z nich naznačujú, že prsteň by mohol mať aj hlasové ovládanie, fotoaparát alebo dokonca schopnosť rozpoznať lusknutie prstami.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 9 a Ultra 2 klopú na dvere. S týmto pri nich počítame

Spoločnosť Apple však zdôrazňuje, že patent neznamená, že sa prsteň skutočne dostane na trh. Patent tiež uvádza, že toto zariadenie by mohlol mať aj iné formy, ako napríklad náhrdelník, náušnice alebo náramok.

Apple inteligentný prsteň
Zdroj: PPUBS

Inteligentný prsteň by mohol byť zaujímavým doplnkom k iným produktom spoločnosti Apple, ako sú Apple Watch, alebo Apple Vision Pro. Práve s posledným menovaným by mohla mať jablková spoločnosť väčšie plány, keďže sa jedná o úplne nový produkt v rámci jablkového ekosystému. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -