Funkcie smart hodiniek, ktoré zabezpečujú ich efektívnosť

Medzi základné funkcie smart hodiniek zaraďujeme predovšetkým monitorovanie zdravia a cvičenia, zobrazovanie notifikácií a inštaláciu aplikácií tretích strán či bezkontaktné platenie. Notifikácie sa týkajú predovšetkým spojenia so sociálnymi sieťami, prípadne s mailovou adresou. Aj bez prezerania mobilu tak môžete mať základné informácie o dianí priamo po ruke a v prípade času nazvyš ich aj jednoducho vybaviť.

Rovnako sa to týka aj telefonovania, čo je veľmi užitočné, najmä pokiaľ potrebujete súrne vyriešiť prichádzajúci hovor. Veľmi užitočnou funkciou pre inteligentné hodinky sú aj takzvané rýchle odpovede, ktoré si môžete nastaviť podľa Vašich preferencií. Čo sa týka aplikácií tretích strán, tie slúžia napríklad na nainštalovanie streamovacích služieb. Čoraz viac inteligentných hodiniek disponuje aj funkciou úložiska hudby, vďaka čomu si do nich môžete nainštalovať vaše obľúbené mp3 súbory.

Niektoré druhy hodiniek poskytujú aj možnosť využívať Spotify v offline verzii, či Deezer v offline režime. Športové náramky väčšinou takéto služby neposkytujú, no pri prepojení cez bluetooth dokážete ovládať prehrávanie hudby z iného zariadenia. Čoraz viac modelov tiež disponuje funkciami na bezkontaktné platenie, čo je veľmi efektívny a pohodlný doplnok.

Tieto funkcie Vám približne ukazujú na aké všetky účely sa dajú využívať smart hodinky. Športové hodinky na rozdiel od smart hodiniek sa špecializujú len čisto na meranie Vašej fyzickej aktivity. Týka sa to predovšetkým sledovania spálených kalórií pri cvičení, počtu krokov, či merania tepu. Rovnako takéto športové varianty slúžia aj na spánkovú analýzu, čo Vám môže dopomôcť k nastaveniu omnoho zdravšej a lepšej spánkovej rutiny. Takýmito funkciami disponujú aj niektoré smart hodinky.

Ako naplno využívať smart hodinky?

V predchádzajúcej časti sme si predstavili základné funkcie smart hodiniek, ktoré potom odzrkadľujú aj rôzne spôsoby využitia. Na začiatok je samozrejme dôležité vybrať si vhodný model, ktorý bude ideálny pre Vaše potreby. Ak chcete hodinky naplno využívať, najprv je potrebné ich spárovať s telefónom a stiahnuť si do mobilu príslušnú aplikáciu. Samotné aplikácie Vám prinesú množstvo funkcií navyše a tak budete môcť hodinky využívať ešte omnoho precíznejšie.

Pri výbere hodiniek je dobré poznať aj aplikáciu, ktorá dané hodinky sprevádza. Prehľadnosť aplikácie a jej štatistické vyhodnocovanie predstavuje základ pre efektívne využívanie hodiniek. V tomto Vám nesmierne môžu pomôcť rôzne recenzie alebo články, vďaka ktorým zistíte, ktoré hodinky majú ideálne aplikácie na spárovanie. Medzi užitočné aplikácie patrí napríklad WearOS od Google, ktorá je však dostupná len pre hodinky, ktoré spolupracujú s Google WearOS.

Prečítajte si tiež  Apple Watch vraj vydržia aj 72 hodín!

Ak chcete inteligentné hodinky využívať naplno, musíte ich najmä nosiť. Snažte sa naučiť používať všetky funkcie a následne sa budete môcť tešiť z rôznych štatistík a analýz, ktoré Vám aplikácia ponúka. Viete tak analyzovať Vaše pohybové, ale aj životné návyky a tak sa v každom smere zlepšovať. Zároveň si viete kopec aktivít uľahčiť a ušetriť množstvo času. Ako využívate inteligentné hodinky Vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -