Spoločnosť Apple stále pracuje na svojich operačných systémoch, medzi ktoré radíme aj watchOS 10 pre inteligentné hodinky Apple Watch. Okrem toho, že tento technologický gigant pred malou chvíľou vydal iOS 17.1 pre iPhone, takisto sme sa dočkali aj prvej veľkej aktualizácia watchOS 10.1. Prináša vylepšenia, ktoré veľa ľudí ocení.

Ešte predtým, ako sa dostaneme ku tomu, čo všetko je vo watchOS 10.1 nové, poďme sa pozrieť na to, ako si môžete tento operačný systém do svojich hodiniek nainštalovať. Celý postup je jednoduchý.

Potrebujete na to len svoj iPhone (podmienkou iOS 17 a pripojenie ku Wi-Fi) a Apple Watch. Hodinky musia byť po celý čas v elektrickej sieti a na začiatku procesu dosahovať aspoň 50% batérie.

  • Otvorte si aplikáciu Apple Watch na svojom iPhone
  • V menu “Moje hodinky” vyberte Všeobecné
  • Vo vrchnej časti kliknite na Aktualizácia softvéru
  • Postupne sa vám načíta watchOS 10.
  • Teraz vyberte Stiahnuť a inštalovať.
  • Zadajte heslo a odsúhlaste podmienky
  • Pokračujte inštaláciou.

Čo nové prináša aktualizácia watchOS 10.1? 

Update sa v prvom rade zameriava na opravu chýb a nedostatkov a taktiež zlepšuje celkovú stabilitu zariadenia. Aby toho nebolo málo, vďaka watchOS 10.1 budete môcť cez svoje Apple Watch prijímať / odosielať digitálne vizitky alebo kontakty s názvom Name Drop, ktoré debutovali v iOS 17.

Pokiaľ ste si v neposlednom rade kúpili Apple Watch Series 9 alebo Apple Watch Ultra 2, vďaka watchOS 10.1 budete môcť konečne využívať gesto Double Tap, ktoré vám umožní ovládať zariadenie bez toho, aby ste sa dotkli displeja.

Článok ešte budeme aktualizovať.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Európsky operátor ponúka 150 GB dát a neobmedzené volania za 9,99 €. Na Slovensku na to zabudnite
Môže ťa zaujímať
- Reklama -